środa, 22 grudnia 2021 12:25

Wymarzone place zabaw

Autor Artykuł sponsorowany
Wymarzone place zabaw

Przyglądając się stosowanym rozwiązaniom, śmiało można stwierdzić, że strefy zabaw na osiedlach i przy obiektach użyteczności publicznej z roku na rok stają się coraz ciekawsze, bardziej funkcjonalne i bezpieczniejsze. Projektując wymarzone place zabaw, producent bierze pod uwagę wymagania użytkowników i normy. Na co więc zwrócić szczególną uwagę, szukając odpowiednich rozwiązań? Jak powinna prezentować się taka przestrzeń, by zapewniać moc wrażeń i wygodę korzystania?

1. Atrakcyjne place zabaw, czyli jakie?

2. Jakie warunki powinny spełniać place zabaw?

3. Certyfikowane place zabaw

Dzisiaj renomowany producent placów zabaw musi zadbać o to, aby wyposażenie placów zabaw było w pełni bezpieczne. To jednak tylko jeden, choć kluczowy, wymóg, jaki stawia się sprzętowi tego typu.

Atrakcyjne place zabaw, czyli jakie?

Kolorowe place zabaw już z daleka przyciągają najmłodszych użytkowników. Moc barw ma ogromne znaczenie i wpływ na nastrój, dlatego chętnie są stosowane energetyczne, ale nie agresywne tony. Sam wygląd to jednak nie wszystko. Do aktywności zachęcają elementy placu zabaw o ciekawych kształtach: domki, tunele, samochody, lokomotywy... Na uwagę zasługują kolorowe, tematyczne serie Dr Spil, dzięki którym łatwo można wykreować plac zabaw w klimacie dżungli, kosmosu czy statku pirackiego.

Projektujący place zabaw producent ma świadomość, że odciągnięcie najmłodszych od ekranów smartfonów czy komputerów nie zawsze jest proste. Tym bardziej więc fantazyjne rozwiązania na placach zabaw nie należą do rzadkości.

Jakie warunki powinny spełniać place zabaw?

Renomowany producent placów zabaw wie, że miejsce zabaw powinno nie tylko dostarczać wielu wrażeń, ale również być bezpieczne. Place zabaw wysokiej klasy są wykonane z odpowiednich materiałów i w konstrukcji pozwalających na amortyzowanie skoków lub ewentualnych upadków. Tworzywo powinno być antypoślizgowe i dobrze znosić wahania temperatur oraz panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne.

Idealny plac zabaw to także właściwa nawierzchnia. Godne polecenia jest podłoże z gumowej maty lub innego miękkiego, elastycznego tworzywa. Producent placów zabaw może sugerować również przyjazną sztuczną trawę.

Certyfikowane place zabaw

Bezpieczeństwa można być pewnym, wybierając place zabaw z atestem. Odpowiedni certyfikat powinno posiadać całe wyposażenie placu zabaw. Wymogiem uzyskania takiego potwierdzenia jest odpowiednia konstrukcja sprzętu zapobiegająca urazom, na przykład skaleczeniom o ostre elementy, oraz amortyzująca zeskoki i upadki.Technologia - najnowsze informacje