wtorek, 14 września 2021 09:44

Wymiana baterii iPhone. Kiedy i dlaczego należy to zrobić?

Autor Artykuł sponsorowany
Wymiana baterii iPhone. Kiedy i dlaczego należy to zrobić?

Ogólnie przyjmuje się, że żywotność baterii w telefonie marki Apple poniżej pułapu 80% kwalifikuje się do wymiany w serwisie. Jednak konieczność wymiany zależy przede wszystkim od danego użytkownika oraz czasu pracy baterii. Warto więc poznać symptomy, które wskazują na konieczność oddania telefonu do serwisu.

Ile wytrzyma bateria w iPhonie?

Bateria telefonu ulega eksploatacji wskutek intensywnego korzystania ze smartfona. Użytkownicy skarżą się również na obniżenie kondycji baterii, które może być wywołane przeładowaniem telefonu. Zostawianie go z podłączoną do kontaktu ładowarką jest praktyką bardzo szkodliwą, bezpośrednio wpływającą na częste usterki. Przyjmuje się jednak, że nowy telefon marki Apple wytrzyma 500 do 700 cykli pełnego ładowania, co daje przeciętnie 2-3 lata użytkowania. Po tym okresie konieczna będzie wymiana baterii iPhone w profesjonalnym serwisie. Można samodzielnie sprawdzać kondycję baterii. Wystarczy wejść w Ustawienia -> Bateria -> Kondycja baterii. Wówczas ukaże się maksymalna pojemność, która jest wskazówką odnośnie stanu danego smartfona.

Objawy, które wskazują na konieczność wymiany baterii

Wymiana baterii iPhone 11 powinna nastąpić zaraz po zauważeniu pierwszych oznak jej słabej kondycji. Wadliwa bateria może w niektórych przypadkach doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia telefonu, wówczas konieczna będzie naprawa iPhone, która kosztuje znacznie więcej niż zwykła wymiana baterii. Warto zwracać uwagę na symptomy wskazujące, że czas udać się do serwisu. Najbardziej istotne jest obserwowanie pracy telefonu po pełnym naładowaniu. Jeśli bateria szybko się rozładowuje podczas zwykłego przeglądania Internetu lub telefon mocno się nagrzewa, to oznaki, że czas rozważyć wymianę. Niepokojącym objawem są również: brak reakcji telefonu po naciśnięciu guzika włączania, nieoczekiwane włączenie lub wyłączenie przy dużych wahaniach temperatur czy zwiększanie się objętości baterii poprzez wypychanie się tylnej części obudowy.

Profesjonalny serwis Apple szybko wymieni baterię w smartfonie. Dzięki temu telefon powróci do dawnego cyklu, będzie dużej pracował i stanie się wydajniejszy. Po wymianie warto przestrzegać zasad poprawnego korzystania z telefonu. Należy pamiętać, aby nie pozostawiać telefonu na mrozie, bądź w pełnym słońcu. Szkodliwe będzie również podpinanie go do ładowarki i pozostawianie na całą noc. Samodzielna wymiana baterii może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem telefonu, dlatego nie warto się tego podejmować.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje