piątek, 28 maja 2021 12:46

Wynajem kampera - czy to się opłaca?

Autor Artykuł sponsorowany
Wynajem kampera - czy to się opłaca?

Wakacje w kamperze, to marzenie coraz większej liczby osób. Niezależna wyprawa ku przygodzie jest ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Taki urlop nie należy do najtańszych, ale swoboda, którą zapewnia jest warta wydatku. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad taką formą podróżowania, najpierw rozważ wynajem kampera. Tutaj zobaczysz, dlaczego to się opłaca. Być może caravaning stanie się twoją największą pasją.

Co musisz wiedzieć przed wynajęciem kampera?

Chęć wynajęcia kampera poprzedza myśl o niezależnym i niczym nieograniczonym podróżowaniu. Możliwości jakie daje pozwalają zobaczyć kilka krajów w krótkim czasie albo eksplorować rodzime zakątki podczas weekendu. Taki samochód spełnia dwie funkcje jednocześnie, dzięki niemu równocześnie możesz się przemieszczać oraz zaspokajać podstawowe potrzeby. Dla wielu osób kilka dni w kamperze to spełnienie marzeń. Początkującym poleca się wynajęcie odpowiedniego sprzętu, gdyż to opłaca się bardziej niż jego zakup. Zanim zdecydujesz się na ten krok, najpierw przygotuj sobie listę rzeczy, które należy wiedzieć wcześniej.

Wypożyczalnie kamperów

Coraz częściej, na ulicach Polski, widać kampery. Tworzy się wiele miejsc przystosowanych do postoju oraz obsługi takich samochodów. Z tego względu na rynku można zaobserwować także wysyp miejsc, w których można wypożyczyć kampera. Dlatego pierwszym punktem na liście powinien być przegląd ofert wynajmu kamperów. Nie ograniczaj się wyłącznie do punktów zlokalizowanych blisko twojego miejsca zamieszkania. Niekiedy te, które położone są dalej, w mniejszych miejscowościach, proponują lepsze warunki wynajmu, a także modele samochodów.

Godna polecenia jest wrocławska wypożyczalnia kamperów https://kampery-klf24.pl/, dlatego wpisz ją na początku listy, a na pewno nie pożałujesz. W tym miejscu trzeba także wiedzieć na ile dni planujesz jechać oraz z kim. Na uwadze miej również czy to będzie wyjazd zagraniczny czy krajowy oraz określ czy potrzebujesz dodatkowego sprzętu, na przykład bagażnika na rowery. Wynajmując kampera na pewno usłyszysz takie pytania, dzięki temu wypożyczalnia dopasuje idealny pojazd dla ciebie.

Czy wynajem kampera się opłaca?

Wyprawa kamperem w podróż jest alternatywą dla  wakacji w luksusowych kurortach. Należy pamiętać, że nie jest to rozwiązanie tanie. Nie oznacza to jednak, że urlop w kamperze nie jest możliwy do zrealizowania. Większość miłośników tych samochodów wolałaby mieć go na własność i korzystać z niego w dowolnym momencie. Taki sposób jest wygodny, lecz wiąże się to z poważnym wydatkiem na zakup oraz utrzymanie kampera. Korzystniejszą oraz bardziej opłacalną metodą jest wynajem kampera z wypożyczalni.

Decydując się na usługi takich firm ma się pewność, że pojazdy są sprawne, mają mocny silnik, posiadają potrzebne akcesoria oraz przetrwają daleką podróż. Klient otrzymuje czysty i zaopatrzony w potrzebny sprzęt czy wodę pojazd. Dodatkowo samochody z wypożyczalni są ubezpieczone na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Wszystkie te działania są przeprowadzane, aby zadbać o komfort klienta oraz potencjalnych użytkowników kampera. To tylko niektóre elementy pracy za które się płaci, wynajmując pojazd, lecz kwota najmu jest znacznie niższa niż zakup kampera.

Od czego zależy cena wynajmu kampera?

Na koszt wynajmu kampera składa się kilka czynników. Po pierwsze warto wiedzieć, że wypożyczalnie kamperów ustalają cennik dostosowany do sezonu. Większość z nich dzieli rok na trzy sezony: niski, średni i wysoki. Cena jest proporcjonalna do zapotrzebowania w danym okresie. Najwyższe ceny występują w okresie wakacyjnym i świątecznym, kiedy wiele osób planuje urlop. To wydatek rzędu około 500-700 złotych na dobę. Najlepiej wynająć kamera w sezonie niskim, gdy koszty spadają nawet trzykrotnie. Wtedy też na kempingach lub parkingach nie jest tłoczno, a w odwiedzanych miejscach nie pojawia się gromada turystów. Cena zmienia się również wraz z modelem pojazdu. Trzeba się liczyć z tym, że im lepszy, większy kamper, tym koszt wyjazdu się powiększa. Do tego dochodzi też opłata serwisowa, kaucja oraz inne, dodatkowe kwestie, na które można się zdecydować.

Mimo pozornie wysokich kosztów, wynajem kampera się opłaca. Jednorazowa opłata za kompleksową usługę nie obciąży planowanego budżetu tak, jak zakup kampera na własność. Wynajętym pojazdem podróżujesz ile chcesz i oddajesz go w pierwotnym stanie. Po powrocie nie musisz się martwić, gdzie go zaparkujesz czy jak dużo wydasz na jego ubezpieczenie.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje