wtorek, 8 lutego 2022 10:31

Tragiczny wypadek w Austrii. Wśród ofiar mieszkańcy powiatu limanowskiego

Autor Joanna Obajtek
Tragiczny wypadek w Austrii. Wśród ofiar mieszkańcy powiatu limanowskiego

Do tragicznego wypadku doszło w piątek, 4 lutego nieopodal Grazu w Austrii. Samochód, którym podróżowali mieszkańcy powiatu limanowskiego zderzył się z pociągiem.  Jeden z nich zginął na miejscu, drugi wciąż walczy o życie.

W piątek 4 lutego o 17:40 samochód z kierowcą i dwoma pasażerami zderzył się z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym nieopodal Grazu w Austrii. Portal limanowa.in potwierdził, że mężczyźni to mieszkańcy powiatu limanowskiego. Jednego z pasażerów nie udało się uratować. Kierowca walczy o życie w szpitalu w Austrii. Na miejsce przyjechała austriacka straż pożarna i służby ratunkowe.

„Samochód zderzył się z pociągiem. O tragicznym wypadku powiadomiono nas 4 lutego 2022 roku o godzinie 17:39. Samochód z trzema pasażerami zderzył się na przejeździe kolejowym w Groß St. Florian” - informują w jednym z wpisów austriaccy strażacy.

PKW kollidierte mit Zug Zu einem tragischen Unfall wurden wir am 04.02.2022, um 17:39 alarmiert. Ein mit drei Insassen...

Opublikowany przez Freiwillige Feuerwehr Markt Groß St. Florian Piątek, 4 lutego 2022

Austriaccy funkcjonariusze relacjonują, że 22-letni kierowca samochodu był zakleszczony w pojeździe. Strażacy potrzebowali specjalistycznego sprzętu, by go uwolnić. Później przekazali go służbom ratunkowym, które przetransportowały go śmigłowcem do najbliższego szpitala.

Samochodem podróżował również  20-latek, który zginął na miejscu. Trzecim pasażerem był 36-latek. Nie ma informacji o tym, żeby został poszkodowany w wypadku.

Fot. Freiwillige Feuerwehr Markt Groß St. Florian

Limanowa - najnowsze informacje