wtorek, 22 września 2020 07:02

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - jak otworzyć własny biznes w branży beauty?

Autor Artykuł sponsorowany
Wyposażenie salonu fryzjerskiego - jak otworzyć własny biznes w branży beauty?

Prowadzenie własnego biznesu w branży beauty wymaga spełnienia wielu formalności i znalezienia właściwego lokalu. Najwięcej kłopotów może jednak przysporzyć wyposażenie salonu fryzjerskiego w odpowiedni sprzęt, meble i produkty.

  1. Niezbędne wyposażenie salonu fryzjerskiego
  2. Sprzęt fryzjerski do profesjonalnego salonu
  3. Porady fryzjerskie od profesjonalistów dla profesjonalistów

Każdy salon fryzjerski musi być odpowiednio przygotowany do obsługi klientów. We wnętrzu należy więc wygospodarować poszczególne strefy - poczekalnię, stanowiska fryzjerskie i do mycia włosów, ekspozycje produktów, które sprzedaje dany salon, oraz pomieszczenia socjalne i sanitarne dla fryzjerów i klientów.

Niezbędne wyposażenie salonu fryzjerskiego

W salonie fryzjerskim najważniejsza jest wygoda klientów, która jednak nie może być okupiona kosztem wygody fryzjerów. Warto więc znaleźć złoty środek i wybrać takie meble, dzięki którym fryzjer zyska komfort pracy, a klient wygodę podczas całego zabiegu. Każdy fryzjer, który chce otworzyć swój salon, powinien więc zwrócić uwagę na jakość kupowanych mebli. Dobrze, aby fotele były wyposażone w podłokietniki, podnóżek i dodatkową funkcję regulacji wysokości. Fotele przede wszystkim muszą być jednak stabilne.

Oprócz foteli, w salonie fryzjerskim niezbędne są lustra. Te profesjonalne, fryzjerskie, mają dużą odporność na wilgoć i są wykonane ze szkła grubszego niż standardowe lustra łazienkowe. Dodatkowo, często są estetycznie oprawione i podświetlane. Nie mniej ważne są także:

  • taborety, np. hokery, pomocne w codziennej pracy fryzjera,
  • szafki, witryny i wózki na akcesoria - wykonane z solidnych materiałów, odpornych na wilgoć, która często panuje we wnętrzu salonu,
  • myjnie - najchętniej wybierane są te z wymiennymi siedzeniami lub modele, które umożliwiają wykonanie relaksującego masażu wibracyjnego skóry głowy.

Nie można zapomnieć też o wieszakach na odzież i urządzeniu kącika dla oczekujących. Wszystkie meble powinny stanowić aranżacyjną całość, dlatego najlepiej kupić je w jednym miejscu - szeroki wybór mebli fryzjerskich oferuje hurtownia fryzjerska Progress Września.

Sprzęt fryzjerski do profesjonalnego salonu

Oprócz mebli w salonie potrzebny jest odpowiedni sprzęt fryzjerski, służący do wykonywania każdego zabiegu. Podstawą są nożyczki fryzjerskie, grzebienie i szczotki, a także peleryny, fartuchy, klipsy fryzjerskie, wałki, folia aluminiowa czy miski i pędzle do farbowania. W wielu salonach pojawiają się również infrazony fryzjerskie, czyli urządzenia, które posiadają funkcję nawiewu, wykorzystywane m.in. podczas farbowania lub modelowania włosów. Podczas codziennej pracy fryzjer potrzebuje też wielu dodatkowych akcesoriów i sprzętów, jak suszarki do włosów, lokówki, prostownice, spinki i wsuwki lub inne gadżety do modelowania i upinania fryzur. Przydatne jest również odpowiednie wyposażenie do sprzątania, jak gumowa miotła, oraz pojemniki, w których będzie można regularnie dezynfekować narzędzia.

Porady fryzjerskie od profesjonalistów dla profesjonalistów

Aby funkcjonalnie urządzić nowy salon, warto dokładnie przemyśleć zasadność kupowanego sprzętu oraz aranżację poszczególnych części użytkowych salonu. W przypadku wątpliwości warto sięgnąć po porady fryzjerskie, które świadczy blog fryzjerski. Każdy fryzjer znajdzie tam cenne dla siebie wskazówki jak urządzić salon lub jak najlepiej wykorzystać dostępne fundusze. Na blogu znajdują się również artykuły dotyczące polecanych produktów do włosów, profesjonalnej obsługi klienta lub metod wykonywania poszczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje