piątek, 6 października 2023 11:00

Rodzinna zabawa i dużo emocji - wyrusz w nocny marszobieg w Wieliczce

Autor Marzena Gitler
Rodzinna zabawa i dużo emocji - wyrusz w nocny marszobieg w Wieliczce

Nocny Marszobieg na Orientację w Wieliczce to wydarzenie, które łączy sport z dobrą zabawę. Organizowana na powitanie jesieni impreza od 11 lat przyciąga całe rodziny.

Tradycją stało się już to, że wraz z nadejściem jesieni Wielickie Centrum Kultury wraz z Oddziałem Miejskim PTTK w Wieliczce zapraszają wieliczan do wspólnej, rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu. Już trwają zapisy na tegoroczną edycję wydarzenia, które odbędzie się w sobotnie popołudnie, 7 października. Imprezę objął patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł.

W ubiegłym roku w jubileuszowym X Nocnym Marszobiegu wzięło udział 150 osób. Uczestnicy, zaopatrzeni w odblaskowe kamizelki, mapy i instrukcje, jak również niezbędne z racji późnej pory latarki i telefony komórkowe, wyruszyli w miasto, gdzie były ukryte Punkty Kontrolne, na których czekały na nich rozmaite zadania i zagadki, które jak zawsze dostarczyły mnóstwo radości i emocji wszystkim uczestnikom, bez względu na wiek.

Na mecie czekał na nich rozgrzewający poczęstunek oraz liczne zabawy i animacje w postaci warsztatów skręcania baloników, malowania twarzy i zabaw z chustą oraz atrakcyjne pokazy.

W tym roku w sobotę, 7 października XI Nocny Rodzinny Marszobiegu na Orientację wystartuje punktualnie o godz. 18.00.

Zgłoszenia rodzinnych drużyn w składzie 2-5 osób organizatorzy przyjmują w terminie do 4 października na adres dp@wieliczka.eu. W treści zgłoszenia należy podać: nazwę drużyny, imiona i nazwiska wszystkich uczestników, daty urodzenia wszystkich uczestników, stopień pokrewieństwa oraz numer telefonu kontaktowego w dniu zawodów.

Głos24 jest patronem medialnym wydarzenia.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka