środa, 19 czerwca 2024 08:20

Wystartowała siódma edycja Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego – trwa składanie projektów

Autor Artykuł sponsorowany
Wystartowała siódma edycja Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego – trwa składanie projektów

Od 17 czerwca rozpoczął się nabór projektów do siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice. Samorząd przeznaczy ponad milion złotych na realizację zadań zgłoszonych przez mieszkańców na rok 2025!

Propozycje można zgłaszać przez elektroniczną platformę www.bo.myslenice.pl od 17 do 26 czerwca. Wzorem poprzednich edycji, dwa okręgi miejskie oraz każde sołectwo w Gminie Myślenice będą miały swoje wyodrębnione pule środków. Dodatkowo, 200 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na projekty ogólnomiejskie. Łączna kwota przeznaczona w przyszłym roku na Budżet Obywatelski wyniesie 1 076 440,00 zł.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Myślenice do aktywnego udziału w Budżecie Obywatelskim, zarówno na etapie składania propozycji, jak i późniejszego głosowania. To Wasze pomysły mogą zostać zrealizowane w Waszym otoczeniu, a każda propozycja spełniająca wymogi regulaminu ma szansę na realizację. Budżet Obywatelski to milion złotych w rękach mieszkańców, którzy zdecydują o przeznaczeniu tych środków. Wraz z moimi współpracownikami jesteśmy do dyspozycji wnioskodawców na etapie składania i weryfikacji projektów. Zachęcamy do konsultacji swoich pomysłów i zwrócenie się w razie jakichkolwiek pytań z prośbą do Wydziału Promocji Współpracy i Sportu na etapie zgłaszania zadania – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Zadania wybrane w wrześniowym głosowaniu siódmej edycji zostaną zrealizowane w 2025 roku. Po zakończeniu naboru projektów, urzędnicy zweryfikują zgłoszenia pod kątem formalnym i merytorycznym. Głosowanie odbędzie się od 12 do 23 września. Wziąć w nim udział mogą mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat. Również osoby spełniające ten warunek mogą zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego. Ostateczne wyniki wygranych zadań, które doczekają się realizacji w kolejnym roku, zostaną ogłoszone do 30 września.

Aby zgłosić zadanie do siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice, należy mieć ukończone 16 lat, założyć konto w systemie www.bo.myslenice.pl, wypełnić formularz i dołączyć listę poparcia z minimum 20 podpisami mieszkańców.

Po wysłaniu wniosku drogą elektroniczną, oryginał listy poparcia należy dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice osobiście w Dziale Podawczym lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy Myślenice, ul. Rynek 8/9, 32-400 Myślenice.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka