środa, 18 sierpnia 2021 10:19

Za nami najzimniejsza noc lata w górach. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Autor Aleksandra Tokarz
Za nami najzimniejsza noc lata w górach. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Tej nocy temperatura w Tatrach spadła poniżej zera. To była tym samym najzimniejsza noc lata w górach. Prognozy na dziś są nieco bardziej optymistyczne. Zrobi się cieplej, ale możliwe są burze i przelotne opady.

Mimo zapowiedzi synoptyków, które mówiły, iż na tatrzańskich szczytach minionej nocy będzie 2 stopnie, wysoko w górach było zdecydowanie zimniej. Na Kasprowym Wierchu temperatura spadła do 0,7 stopni, a to oznacza, że wyżej – na Świnicy, Kozim Wierchu czy Rysach – był już mróz.

Rano w Dolinie Pięciu Stawów odnotowano 4 stopnie powyżej zera. W ciągu dnia ma zrobić się cieplej. Mimo tego jednak wciąż będzie chłodno.

Co ważne, w nadchodzących dniach mamy nareszcie szansę na stabilizację w pogodzie. Niże i fronty atmosferyczne, które obecnie przynoszą pogorszenie pogody i opady, wkrótce zaczną się odsuwać. Wówczas mamy szansę na trochę spokoju, jeśli chodzi o pogodę – wszystko to jednak przy umiarkowanej temperaturze.

Do czwartku będzie jeszcze chłodno i deszczowo. Noce będą zimne, możliwe także przelotne opady i zachmurzenie. Temperatura będzie wahać się w granicach 21-24 st. C.

Słonecznie zapowiada się jednak najbliższy weekend. Co prawda lokalnie mogą pojawić się opady, jednak nie powinny one być intensywne. Zacznie się ocieplać – w piątek na południowym zachodzie możliwe nawet 25 st. C. W weekend w regionach północnych oraz północno-wschodnich będzie najchłodniej - od 18 do 20 st. C, jednak im dalej na południowy zachód, tym będzie cieplej - od 23 do 26 st. C.

inf. RMF FM, fot. ilustracyjne/pixabay

Małopolska - najnowsze informacje