czwartek, 9 marca 2023 11:10

Zaatakował kobietę z nożem w ręku. Przed policją ukrył się w piwniczce na węgiel

Autor Marzena Gitler
Zaatakował kobietę z nożem w ręku. Przed policją ukrył się w piwniczce na węgiel

Wieliccy policjanci zatrzymali 54-latka, który na początku lutego napadł na jeden z lokali handlowych i zagroził ekspedientce nożem. Przed policjantami ukrył się w piwniczce na węgiel.

3 lutego br. w jednym z lokali handlowych w Wieliczce, nieznany mężczyzna usiłował dokonać rozboju przy użyciu noża. Dzięki odważnej postawie ekspedientki, mężczyźnie nie udało się osiągnąć celu i zabrać pieniędzy. Sprawca nie został jednak zatrzymany, ale uciekł.

Nad sprawą pracowali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo Śledczego i kryminalni z wielickiej komendy. Ustalono, że za napad z nożem w ręko może odpowiadać 54-letni mieszkaniec gminy Wieliczka.

Gdy policjanci weszli na jego posesję, mężczyzna schował się w piwniczce na węgiel. Kryminalni jednak skrupulatnie przeszukali dom i odnaleźli go tam.

W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce podejrzany usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 3 marca br. na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec 54-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 12 lat odsiadki.

fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje