wtorek, 2 listopada 2021 14:16

Zabawy integracyjne w Krakowie – wybierz nowość, którą zachwycają się osoby z całego świata!

Autor Artykuł sponsorowany
Zabawy integracyjne w Krakowie – wybierz nowość, którą zachwycają się osoby z całego świata!

Zabawy integracyjne i ich wybór nie są zadaniami łatwymi. To idealna opcja dla firm czy poszczególnych zespołów, by lepiej się poznać, jednak okazuje się, że wiele podobnych atrakcji po prostu spowszedniało. Stąd warto stawiać na innowacje i nowości, a jedną z nich, idealnie wpasowującą się w temat zabaw integracyjnych, jest rzucanie siekierami.

Czym jest rzucanie siekierami do celu?

Ten rodzaj zabawy integracyjnej trafił do Polski stosunkowo niedawno z krajów zachodnich. Jest on znacznie popularniejszy czy to w Stanach Zjednoczonych, czy w Kanadzie, jednak i w Europie, a także w samej Polsce jest coraz więcej fanów rzucania siekierami do celu. Cały czas jest to jednak nowości, i wiele osób nie miało jeszcze okazji sprawdzić, czy to zabawa integracyjna dla nich.

Samo rzucanie siekierami jest, przynajmniej w teorii, naprawdę prostym zadaniem. Każdy z uczestników zabawy staje w wybranym torze, przed nim znajduje się drewniana tarcza, w którą ma trafić (najlepiej w sam środek!), w ręku trzyma siekierę do rzucania. Wystarczy unieść rękę nad głowę, odpowiednio się zamachnąć i puścić siekierę, która będzie lecieć w stronę celu.

Kluczem jest, by siekiera wbiła się w drewnianą tarczę, co nie jest już zadaniem tak prostym – z jednej strony, należy rzucić w nią, co dla części początkujących osób może być wyzwaniem, a w trakcie lotu sama siekiera musi obrócić się odpowiednią ilość razy, w innym przypadku uderzy w tarczę trzonkiem lub inną, tępą częścią siekiery. Zazwyczaj jednak już kilkanaście minut ćwiczeń pozwala na to, by móc już z sukcesem trafiać do celu i mieć opanowane podstawy techniki, tego. W jakiej odległości od celu się ustawić, jak unosić ręce, jak się zamachnąć czy jak właściwie trzymać siekierę w trakcie rzucania – o tym opowie instruktor przed rozpoczęciem zabawy.

Rozrywka tego typu jest popularyzowana przez gwiazdy, a jedną z nich, chętnie rzucającą do celu, jest Arnold Schwarzenegger.

Bad Axe – idealnie miejsce na zabawy integracyjne w Krakowie

Poszukujący miejsca do rzucania siekierami w Krakowie powinni skierować się do Bad Axe, znajdującego się przy ulicy Basztowej 10, tuż obok Ryn Głównego czy niedaleko dworca. Lokalizacja jest więc znakomitym plusem tego miejsca. Jeżeli po rzucaniu w planach jest ruszenie dalej, w takim przypadku uda się to na pewno sprawnie zorganizować, a i osoby, które są przyjezdne, trafią na miejsce bez problemu dzięki dogodnej lokalizacji względem dworca.

Klub Bad Axe jest idealnym miejscem na imprezy integracyjne przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze, obowiązuje tutaj zasada Bring Your Own Bottle Club - oznacza to, że każda z osób może na miejsce przynieść swój własny, ulubiony alkohol. Dzięki temu każdy będzie pił to, na co naprawdę ma ochotę, a dodatkowo zakup nie wpłynie znacząco na koszty całego wyjścia. Wszelakie napoje bezalkoholowe dostępne są na miejscu w Klubie.

Na miejscu może zmieścić się aż 30 osób, dzięki czemu Klub sprawdzi się zarówno w przypadku imprez i zabaw integracyjnych dla mniejszych firm, jak i całkiem sporych zespołów. Na miejscu dostępnych jest aż 6 torów do rzucania, więc każdy z gości nie będzie musiał zbyt długo czekać na to, by rzucać do celu.

Kolejnym ważnym udogodnieniem jest klimatyzacja. To dzięki niej na miejscu zawsze panuje odpowiednia temperatura, bez znaczenia, czy na zewnątrz jest gorąco i duszno. To również dzięki niej bawienie się w gronie nawet 30 osób będzie naprawdę bardzo komfortowe.

Kolejną istotną kwestią staje się bezpieczeństwo. Każdy z 6 torów jest odpowiednio zabezpieczony i spełnia wszystkie niezbędne wymagania bezpieczeństwa. Na miejscu nie brakuje również czujników dymu, systemu kamer czy nawet hydrantu, dlatego wszyscy goście Klubu mogą się czuć bezpiecznie. Podobnie jest w kwestii samego rzucania – każdy z gości przejdzie podstawowe szkolenie, dzięki czemu będzie mógł w bezpieczny sposób ćwiczyć, ale pozna też najbardziej efektywne techniki, dzięki którym rzucanie siekierami do celu będzie przychodziło znacznie prościej.

W trakcie rzucania obsługa dodatkowo chętnie zaproponuje zorganizowanie konkursu, dla zainteresowanych przedstawi również inne, bardziej zaawansowane, ale także bardziej efektowne sposoby rzucania siekierami do celu. To idealna opcja dla tych, którzy chcą zrobić na innych wrażenie lub po prostu lubią doznawać nowych rzeczy.

Na miejscu, jeżeli tylko da się znać obsłudze przynajmniej kilka dni wcześniej, jest szansa na przygotowanie takiego cateringu, jakiego oczekują uczestnicy zabaw integracyjnych. Konieczny jest jednak kontakt z wyprzedzeniem, aby obsługa miała czas na to, by taki catering zamówić.

Rzucanie siekierami w Bad Axe – czy warto?

Zdaniem wielu gości – zdecydowanie tak. To dla wielu cały czas absolutna nowość i rozrywka, która potrafi przykuć nawet na naprawdę wiele godzin. Wiele torów, możliwość przyniesienia własnego alkoholu, bliskość centrum czy znakomita obsługa – to wszytko sprawia, że czas na rzucaniu siekierami w Bad Axe mija bezpiecznie, ale i niezwykle przyjemnie. Rzucanie siekierami, chociaż kojarzy się z zajęciem męskim, jak najbardziej będzie właściwym rozwiązaniem również dla kobiet. Z powodzeniem radzą sobie one w tej dyscyplinie, nierzadko dorównując lub przebijając w wynikach swoich męskich konkurentów – w tym przypadku płeć uczestników nie ma więc żadnego znaczenia.

Rzucanie siekierami to znakomita zabawa integracyjna, która idealnie sprawdzi się nie tylko na imprezach integracyjnych w Krakowie, ale również w przypadku urodzin czy wieczorów kawalerskich.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje