wtorek, 25 stycznia 2022 15:52

Zabierzów. Jeszcze kilka dni na rodzinną zabawę z nagrodami

Autor Marzena Gitler
Zabierzów. Jeszcze kilka dni na rodzinną zabawę z nagrodami

Mieszkańcy Zabierzowa mają jeszcze tylko kilka dni na wzięcie udziału w ciekawym konkursie z nagrodami. Zadania dla całych rodzin mogą być sposobem na nudę i zainspirować do poznawania swojej historii.

Regulamin konkursu opracowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabierzowie. Konkurs adresowany jest rodziny, a także grup warsztatowych ośrodków społecznych z terenu Gminy Zabierzów. Patronat nad konkursem objęła wójt Zabierzowa Elżbieta Burtan.

Dla uczestników przygotowano sześć zadań konkursowych. To: „Nasze rodzinne tradycje”, „Rodzinna gra planszowa”, „Relacja z rodzinnego spaceru z wykazaniem spotykanych atrakcji – gdzie najdalej dojdziemy pieszo”, „Rodzinny pokaz kultur- stroje, tańce, inne elementy kultury” i „Rodzinna gra terenowa”. Bardzo ciekawie zapowiada się też rywalizacja w zadaniu „Żywe obrazy: przedstawienie postaci ze znanych obrazów w sposób jak najbardziej wiarygodny”.

Z realizacji formy konkursowej musi być nakręcony i dostarczony do organizatora film lub pokaz zdjęć. Rodzina/ grupa społeczna może wziąć udział w 1 z 6 zadań. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Głównym celem konkursu jest rozwijanie umiejętności komunikacji i współpracy, ożywienie i urozmaicenie życia rodzinnego, możliwość wspólnego działania rodziny w osiągnięciu celu. Niemniej ważne w tym konkursie jest pielęgnowanie tradycji związanych z rodziną, rozwijanie kreatywności, wrażliwości, wyobraźni plastycznej uczestników konkursu, wzmacnianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu pracy, rozwijanie wrażliwości estetycznej, talentu i wyobraźni dziecka, popularyzowanie pasji i zainteresowań oraz zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego razem z rodziną.

Regulamin konkursu „W domu nie musi być nudno” daje możliwość odkrycia talentów, które drzemią w naszych dzieciach i młodzieży” – czytamy na stronie Gminy Zabierzów, gdzie też można się zapoznać z regulaminem konkursu . Jeśli chcemy z nim wziąć udział warto się pośpieszyć, bo prace będą przyjmowane tylko do godz. 23:59 31 stycznia. Prace należy złożyć w sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabierzowie ul. Cmentarna 2, w godzinach pracy Poradni na nośniku.

Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na luty 2022. Na zwycięzców czekają nagrody wysokość odpowiednio to 800, 600  300 zł w postaci bonów podarunkowych ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nagrodę specjalną w postaci bonu podarunkowego w kwocie 400 zł ufundowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabierzowie.

fot. pixabay

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje