środa, 25 maja 2022 12:27

"Zabiję cię. Rozwalę ci łeb. Posiadam broń". Krakowscy radni odpowiadają na otrzymane pogróżki

Autor Mirosław Haładyj
"Zabiję cię. Rozwalę ci łeb. Posiadam broń". Krakowscy radni odpowiadają na otrzymane pogróżki

Łukasz Gibała i Alicja Szczepańska poinformowali, że na ich skrzynki mailowe wpłynęły groźby o treści: "Zabiję cię, rozwalę ci łeb. Posiadam broń". Krakowscy radni zapowiedzieli zgłoszenie sprawy na policję.

Krakowscy radni przekazali w mediach społecznościowych, że dotarły do nich wysłane przez internet groźby. Łukasz Gibała dodał na swój facebookowy profil zdjęcie otrzymanej przez niego wiadomości, która brzmi: "Zabiję cię. Rozwalę ci łeb. Posiadam broń". Radny skomentował ten fakt następująco:

– Właśnie dostałem taką wiadomość. Jeszcze dzisiaj zgłosimy tę sprawę na policję. Możemy się z kimś nie zgadzać, możemy być po przeciwnych stronach politycznej barykady, ale dla takiej agresji nie może być pobłażania ani usprawiedliwienia.

Do słów Gibały odniosła się również Alicja Szczepańska. Radna napisała na swoim facebookowym profilu:

– Ponieważ Łukasz już napisał, też się przyznaję, dostałam nawet dwa maile z groźbami. Dostali chyba wszyscy radni i część pracowników magistratu.
Gróźb nie należy lekceważyć, więc Policja już wczoraj podjęła czynności w tej sprawie i będzie kontaktować się z wszystkimi adresatami.
Osobiście ja wniosku o ściganie sprawcy nie będę zgłaszać, bo biorąc pod uwagę powszechność tych gróźb prawdopodobieństwo ich spełnienia jest niższe niż zdarzenia drogowego.
Pokusiłam się jednak o odpowiedź na mail z którego te słowa zostały wysłane. Jak nigdy zacytowałam Prezydenta Dudę.
Szanowny Panie
Nie strasz, nie strasz bo się........
Z poważaniem....

Inf.: Facebook

Kraków

Kraków - najnowsze informacje