środa, 23 października 2019 12:42

Żabno, Ryglice i Zakliczyn dostaną środki na remont dróg. Ile tym razem?

Autor Marzena Gitler
Żabno, Ryglice i Zakliczyn dostaną środki na remont dróg. Ile tym razem?

Trzy gminy z powiatu tarnowskiego dostały dziś kolejne środki na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Łącznie w kolejnej transzy przyznanej przez MSWiA trafi do gmin trafi ponad 1,3 mln zł.

Po raz kolejny w tym roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał małopolskim jednostkom samorządu terytorialnego promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Tym razem wsparcie uzyskały gminy: Ryglice, Zakliczyn, Żabno oraz powiat gorlicki. Uroczystego przekazania promes dokonał wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas spotkania w Tarnowie.

- Drogi, które zostaną wyremontowane dzięki dzisiaj przekazanemu wsparciu, służą w pierwszej kolejności mieszkańcom okolicznych miast i wiosek. Są też źródłami zasilającymi główne arterie komunikacyjne. Żywioł jest siłą, wobec której człowiek okazuje się niejednokrotnie bezbronny. Jesteśmy jednak odpowiedzialni za przywracanie dobrego stanu infrastrukturze zniszczonej siłą żywiołu i to właśnie czynimy, udzielając wsparcia samorządom m.in. w takiej formie jak dzisiaj. Z tej puli Małopolska otrzymała w tym roku łącznie prawie 120 milionów złotych! – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Do gminy Ryglice na dwa zadania obejmujące remont dróg gminnych otrzymała promesę o wartości 196 000 zł, Gmina Zakliczyn również na dwa zadania - o wartości 704 000 zł, a Gmina Żabno na jedno zadanie - 450 000 zł,

Powiat gorlicki zrealizuje jedno zadanie obejmujące remont drogi powiatowej o wartości 840 000 zł.

Przekazano dziś w sumie promesy wsparcie o łącznej wysokości 2 190 000 złotych.

inf. i foto: MUW w Krakowie

Tarnów - najnowsze informacje