piątek, 22 października 2021 11:35

Zaborze. Trójka dzieci potrącona. Wybiegły wprost pod auto

Autor Tomasz Stępień
Zaborze. Trójka dzieci potrącona. Wybiegły wprost pod auto

Uraz głowy, złamany obojczyk, wstrząśnienie mózgu - to obrażenia, których doznały dzieci, które w  Zaborzu (powiat oświęcimski) wybiegły zza autobusu i zostały potrącone przez nadjeżdżający samochód. Wszystkie trafiły do szpitala.

W czwartek, 21 października 2021 o godzinie 13.10 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Zaborzu na ulicy Grojeckiej.
– Jak wstępnie ustalili policjanci 64-letnia mieszkanka Katowic, kierując samochodem marki KIA potrąciła troje dzieci w  tym: dwie 8-letnie dziewczynki oraz 7-letniego chłopca – informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, Oficer Prasowy KPP w Oświęcimiu. – Małoletni zza autobusu wbiegli na przejście dla pieszych wprost przed nadjeżdżający pojazd.

Dzieci  w stanie przytomnym zostały przewiezione przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po szczegółowych badaniach lekarskich okazało się, że oprócz ogólnych potłuczeń jedna z 8-latek, doznała urazu głowy, druga złamania obojczyka, natomiast chłopczyk doznał wstrząśnienia mózgu. Małoletni pozostali na leczeniu w szpitalu.

Policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego w trakcie dalszego postępowania.

– Apelujemy do kierowców o koncentrację i  uwagę przed przejściami dla pieszych,  szczególnie tymi które znajdują się w rejonach szkół, a także  w rejonach  przystanków autobusowych – mówi asp. szt. Małgorzata Jurecka. – Przypominamy również, że najważniejszą rolę do wypełnienia w edukacji dziecka mają rodzice. Dbając o bezpieczeństwo dziecka, które staje się samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego, rodzice powinni omówić z nim jak ważne jest przestrzeganie przepisów,  następnie należy dziecku pokazać najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie się przed przejściem dla pieszych oraz podczas przechodzenia przez przejście. Ponadto, aby zwiększyć bezpieczeństwo małego pieszego rodzic powinien jego ubranie i plecak wyposażyć w elementy odblaskowe.

info i fot: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje