czwartek, 16 marca 2023 11:18

Listonoszka zgubiła saszetkę z pieniędzmi dla wielickich emerytów. Gotówka zniknęła

Autor Marzena Gitler
Listonoszka zgubiła saszetkę z pieniędzmi dla wielickich emerytów. Gotówka zniknęła

Saszetka z 24 tys. zł, przeznaczonymi na wypłaty emerytur, wypadła listonoszce w Wieliczce. Kobieta odnalazła saszetkę, ale bez pieniędzy. O zgubie poinformowała policjantów.

14 marca w godzinach przedpołudniowych, gdy listonoszka doręczała przesyłki na jednym z osiedli  w Wieliczce, w pewnym momencie zorientowała się, że w torbie z listami nie ma saszetki z pieniędzmi. Ta prawdopodobnie wypadła jej po drodze. Kobieta wróciła więc i próbowała znaleźć saszetkę, w której było 24 tys. zł na emerytury dla seniorów. Znalazła ją w końcu w jednym z koszy na śmieci, ale saszetka była pusta. Kobieta zgłosiła się na Komendę Powiatową Policji w Wieliczce i powiadomiła, że ktoś przywłaszczył sobie pieniądze.

Wieliccy kryminalni oraz policjanci Wydziału Dochodzeniowo Śledczego po niespełna kilku godzinach wytypowali sprawcę przestępstwa - 52-latka. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Udało się też odzyskać większość pieniędzy. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia sobie pieniędzy. Za to przestępstwo grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje