wtorek, 4 sierpnia 2020 12:26

Zakażonych 233 pracowników zakładu drobiarskiego! Wstrzymano produkcję

Autor Mirosław Haładyj
Zakażonych 233 pracowników zakładu drobiarskiego! Wstrzymano produkcję

O tym, że do odwołania wstrzymano produkcję, poinformowano we wtorek, 4 sierpnia.

Zakażenie koronawirusem wykryto w zakładzie drobiarskim firmy Ami w wielkopolskim Mikstacie. Jeszcze wczoraj media informowały o 164 osobach zakażonych, dzisiaj okazuje się, że liczba ta wzrosła do 233.

Jak podaje Radio Zet, Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego  poinformował, że dane na temat zakażonych mogą ewaluować.  W zakładzie pracuje 781 osób.

Dzięki zaangażowaniu wojewody wielkopolskiego, do Mikstatu został skierowany mobilny punkt pobrań wymazów. Na chwilę obecną przebadani zostali wszyscy pracownicy, produkcja wstrzymana do odwołania, a zakład został zdezynfekowany.

Badaniom przesiewowym poddania będą nie tylko pracownicy zakładu, ale też mieszkańcy gminy Mikstat i powiatu ostrzeszowskiego.  Jeszcze w tym tygodniu, zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego, Łukasza Mikołajczyka, w Mikstacie otwarty zostanie punkt pobrań wymazów. Jego przygotowaniem i obsługą zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Mieszkańcy gminy i powiatu będą mogli przebadać się na obecność koronawirusa. W Mikstacie punkt wymazów będzie pracował  w najbliższy piątek na stadionie oraz we wtorek w przyszłym tygodniu na Rynku.

– Rozszerzenie badań do dwóch dni na terenie Mikstatu jest zgodne z oczekiwaniami lokalnego samorządu i podyktowane aktualną sytuacją, która wymaga natychmiastowej reakcji w celu opanowania ogniska epidemicznego. – powiedział wojewoda Mikołajczyk.

W najbliższych dniach do placówek DPS z powiatu ostrzeszowskiego oraz szpitala powiatowego trafi też przekazany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki sprzęt ochrony osobistej – maseczki, rękawice,  płyny do dezynfekcji.

fot: Facebook/Łukasz Mikołajczyk

Polska

Polska - najnowsze informacje