środa, 14 sierpnia 2019 14:45

Zakopiański Sokół zaprasza na rodzinny piknik

Autor Mirosław Haładyj
Zakopiański Sokół zaprasza na rodzinny piknik

Już w najbliższy czwartek 15 sierpnia o godzinie 12.00 na stadionie Orkana będzie można m.in.: postrzelać z broni pneumatycznej, oglądać pokazy paralotniarskie i zjeść dobry posiłek a najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać z dmuchanych atrakcji. To wszystko w ramach rodzinnego pikniku „Sokole Oko” z zakopiańskim Sokołem.

W tym roku Towarzystwo Gimnastyczne Sokół obchodzi 125-lecie powstania. Z tej okazji Zakopiańskie gniazdo przez cały rok organizuje szereg inicjatyw kulturalnych i sportowych. Odbyły się, już mistrzostwa Polski w biegach wysokogórskich im. Franciszka Marduły i cały Weekend Biegowy z Sokołem z udziałem czołowych biegaczy tej dyscypliny, był też Koncert Siła Miłości ze znanymi artystami scen Krakowskich i udziałem prof. Wandy Półtawskiej honorowej obywatelki Zakopanego, a już 15 sierpnia (czwartek) w święto Wojska Polskiego i Matki Boskiej Zielnej na stadionie przy ulicy Władysława Orkana odbędzie się piknik Rodzinny „Sokole Oko”.

Amatorskie zawody odbędą się w trzech kategoriach: młodzieżowej, damskiej i męskiej. Zwycięzcy swoich grup  Pierwsze otrzymają medale, nagrody rzeczowe w postaci karabinków pneumatycznych i unikalne statuetki sokoła, odlane z brązu. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą profesjonalni sędziowie sportowi Piotr Korczak i Robert Mrówka. Na pikniku będzie można też spotkać podhalańskich strzelców długodystansowych, którzy zaprezentują karabiny z których można strzelać na odległość ponad 1200 metrów. Swoją działalność będą też wspierać różne sekcje sportowe TG Sokół. Dzięki działalności których można będzie można spróbować nawiązać łączność z całym światem przy użyciu alfabetu morsa będącego obecnie najczęściej używanym sposobem komunikacji przez radioamatorów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W programie:
- Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o unikatową statuetkę sokoła z brązu,
- Pokaz broni do strzałów długodystansowych,
- Pokaz paralotniarski - motolotnie, możliwość założenia całego sprzętu wraz z próbą ciągu,
- Pokaz gimnastyki tradycyjnej,
- Pokaz sprzętu krótkofalarskiego "wczoraj i dziś", alfabet morsa.

Do tego świetna zabawa, trochę historii, dobre jedzenie, grill, muzyka i wiele innych atrakcji.

Miejsce: Kino Sokół, Władysława Orkana, Zakopane, Polska

Godzina rozpoczęcia: 12:00

Podhale

Podhale - najnowsze informacje