poniedziałek, 8 sierpnia 2022 10:58

Zakupy dla pupila. Gdzie kupować zdrowe i pełnowartościowe karmy?

Autor Artykuł sponsorowany
Zakupy dla pupila. Gdzie kupować zdrowe i pełnowartościowe karmy?

Rosnące kolejki do weterynarzy, ciągłe alergie pokarmowe, otyłość i szereg innych problemów zdrowotnych staje się niestety codziennością. A przecież kochamy swoje pupile i staramy się dostarczyć im wszystkiego, co najlepsze. Zbyt często jednak opiekunowie czworonogów nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest dieta ich podopiecznych i że to ona ma olbrzymi wpływ na zdrowie zwierzaków. Czym jest zdrowe żywienia psa czy kota i gdzie zaopatrywać się w pełnowartościowe karmy?

Zdrowe dieta czworonogów – czyli jaka?

Zdrowa dieta psa czy kota powinna dostarczać im kompleksową ilość substancji odżywczych – w tym również mikro i makroelementów. Tym samym karmy zdrowe to karmy pełnowartościowe, w których składzie znajduje się duża ilość mięsa. Jego minimalna zawartość nie powinna być niższa niż 50 procent. Za dobre i zdrowe karmy uważa się jednak takie, które mają przynajmniej 70 procent mięsa i są przy tym karmami bezzbożowymi.

Oczywiście dotyczy to zarówno karm mokrych, jak i suchych. To jednak nie wszystko. Zdrowe karmy powinny być pozbawione konserwantów i polepszaczy smakowych oraz wypełniaczy – najczęściej w postaci zbóż czy kukurydzy. To właśnie te składniki są najczęściej odpowiedzialne za szereg problemów trawiennych naszych czworonogów – w tym alergii pokarmowych. Skoro już mniej więcej wiadomo, czym jest zdrowa karma, to teraz warto poruszyć temat tego, gdzie można ją kupić.

Karmom marketowym powiedz nie!

Zakupy dla naszych czworonogów robimy niestety bardzo często w supermarketach, w trakcie kupowania produktów spożywczych dla siebie. Jest to niestety błąd. Naprawdę bardzo trudno znaleźć w tego typu sklepach karmy pełnowartościowe. Zamiast tego widzimy znane z telewizji marki, które zaraz po przeczytaniu znajdującego się na opakowaniu składu tracą bardzo dużo swojego uroku. Oczywiście cena w porównaniu do cen karm oferowanych przez sklepy zoologiczne, pozostaje mniejsza, jednak jest to tylko pozorna oszczędność.

Karmy marketowe to zazwyczaj karmy niezwykle kaloryczne, bogate w węglowodany. Z tego też powodu pies czy kot musi zjeść ich więcej, aby uzyskać sytość. Karma pełnowartościowa jest o wiele bardziej sycąca, dlatego zwierzak zje jej po prostu mniej. Ponadto warto wliczyć w koszty karmy marektowej wizyty u weterynarza, ponieważ takie odżywianie jest po prostu niezdrowe, co niesie ze sobą konsekwencje.

Postaw na sklepy zoologiczne – sklep zoologiczny Kraków

Jeśli chcemy, aby nasz czworonóg był zdrowy i szczęśliwy, to miejscem, w którym warto kupować dla niego jedzenie, jest sklep zoologiczny. Tylko tam można znaleźć bogaty wybór zdrowych karm – mokrych i suchych. Co ważne, do wyboru mamy zarówno sklepy zoologiczne internetowe, jak i stacjonarne. Jeśli mieszkamy w Krakowie i chcemy kupić zdrową i pełnowartościową karmę dla swojego pupila, to warto odwiedzić sklep zoologiczny Kraków Daisy. Obok szerokiego wyboru kram, możemy liczyć również na fachowe doradztwo w kwestii żywienia swojego pupila, co pozwoli na jeszcze lepsze zoptymalizowanie jego diety.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje