czwartek, 24 sierpnia 2023 14:22

Załadował towar do wózka i po prostu wyszedł. Wyrządzone przez niego straty sięgają 45 tys. złotych

Autor Patryk Trzaska
Załadował towar do wózka i po prostu wyszedł. Wyrządzone przez niego straty sięgają 45 tys. złotych

Policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zatrzymali sprawcę szeregu kradzieży sklepowych. 26-latek okradał sklepy jednej z sieci handlowych na terenie Małopolski. Na gorącym uczynku wpadł podczas kradzieży w gminie Kocmyrzów – Luborzyca. Starty łącznie przekraczają kwotę 44 600 złotych.

W poniedziałek (21 sierpnia) policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zostali powiadomieni o ujęciu na gorącym uczynku złodzieja sklepowego, który okradł jeden z marketów sieci handlowej w Gminie Kocmyrzów – Luborzyca. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze, którzy zatrzymali złodzieja.

Okazał się nim 26-latek z Rudy Śląskiej. Policjanci ustalili, że mężczyzna z wózkiem wypełnionym towarem, w szczególności drogim alkoholem, po prostu wyszedł ze sklepu drzwiami wejściowymi. Wówczas pracownicy ochrony przyłapali i ujęli złodzieja na gorącym uczynku. Okazało się, że ukradł towar o łącznej wartości ponad 2 621 złotych. Towar został zwrócony do sklepu.

26-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Sprawą zajęli się kryminalni ze Słomnik, którzy przy dobrej współpracy z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ustalili, że 26-latek stoi jeszcze za 22 innymi kradzieżami w różnych sklepach tej samej sieci handlowej, których dopuścił się w bieżącym miesiącu. Były to głównie markety mieszczące się na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego, ale też na terenie kilku innych powiatów w Małopolsce. Jego łupem padało niemal wszystko – artykuły spożywcze, chemiczne, przemysłowe i alkohol. Łączną kwotę poniesionych strat w wyniku tych kradzieży oszacowano na kwotę ponad 44 600 złotych.

Wczoraj (23 sierpnia) śledczy z Komisariatu Policji w Słomnikach przedstawili 26-latkowi 23 zarzuty kradzieży. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

inf./fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka