czwartek, 19 grudnia 2019 14:17

Zamieszki w Barcelonie. Aż 60 rannych osób

Autor Emilia Gara
Zamieszki w Barcelonie. Aż 60 rannych osób

W środę wieczorem (18 grudnia) na Camp Nou zmierzyły się dwie potęgi : FC Barcelona i Real Madryt. Mecz nie dostarczył goli, ale zostanie zapamiętany na długo, gdyż w tym dniu po raz kolejny na ulicę wyszli separatyści organizacji Tsunami Democratic.

Zaczęło się blokady ulic i dróg dojazdowych. Potem separatyści zaczęli zaczepiać kibiców i dziennikarzy relacjonujących to wydarzenie. Do pierwszych starć doszło około godziny 20, kiedy rozpoczynał się mecz. Demonstranci wyrywali słupki, znaki drogowe, rzucali kamieniami w policjantów, odpalali race.W odpowiedzi oddziały szturmowe policji użyły broni gładkolufowej oraz pałek.

Na stadionie nie doszło do niebezpiecznych sytuacji, lecz w ostatnich minutach meczu kibice otrzymali wskazówkę, aby wstrzymać się z opuszczeniem stadionu. Dlaczego? Z powodu demonstrantów, którzy podpalili rozstawione przez policje porządkowe bramki. Zamieszki trwały bardzo długo, a noc była niespokojna. Do północy zatrzymano 9 manifestantów. Rannych jest około 60 osób.

Inf.: materiały prasowe, fot.: Twitter

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje