wtorek, 8 czerwca 2021 08:40

Zastosowanie kwasu hialuronowego usieciowanego

Autor Artykuł sponsorowany
Zastosowanie kwasu hialuronowego usieciowanego

Nieustanny rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej sprawia, że salony urody są w stanie oferować swoim klientom jeszcze bardziej skuteczne zabiegi. Jedną z najczęściej wykorzystywanych przez nie substancji jest kwas hialuronowy. Jego właściwości sprawiają, że wykonywane przy jego użyciu zabiegi cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób pragnących przywrócić swojej skórze dawną jędrność i gładkość. Jak stosuje się kwas hialuronowy w postaci usieciowanej oraz czym się on charakteryzuje?

Usieciowany kwas hialuronowy – co go wyróżnia?

Zbawienny wpływ kwasu hialuronowego na wygląd skóry jest znany od wielu lat. Występuje on w skórze naturalnie, chroniąc ją przed wiotczeniem i spadkiem nawilżenia. Często wykorzystywany jest w zabiegach kosmetycznych, dając doskonałe efekty nie tylko w obrębie skóry twarzy, lecz także innych obszarów ciała. W swojej usieciowanej postaci kwas hialuronowy sprawdza się szczególnie jako składnik bezpiecznych wypełniaczy, które stosuje się w zabiegach redukcji zmarszczek czy korekty kształtu twarzy. Od swojej nieusieciowanej wersji różni się przede wszystkim trwałością. Cząsteczki kwasu poddanego procesowi sieciowania znacznie wolniej metabolizowane są przez hialuronidazę, będącą jednym z enzymów naturalnie znajdujących się w skórze. Kwas w tej postaci aplikowany jest głębiej – często w okolice poduszeczek tłuszczowych, nierzadko także na okostną.

Jak wykorzystuje się kwas hialuronowy usieciowany?

Kwas hialuronowy usieciowany to nie tylko specyficzna struktura chemiczna – to także zupełnie nowe rodzaje zastosowań. Często wchodzi on w skład preparatów wypełniających, stosowanych w zabiegach wymagających zwiększenia objętości określonych części twarzy. Przy jego użyciu wykonuje się często zabiegi wolumetrii, a więc modelowania owalu twarzy. Klientki salonów kosmetycznych zmagające się z problemem wiotkiej skóry wokół oczu również docenią zalety tej substancji. Doskonale sprawdza się ona także w przypadku głębokich zmarszczek – jej działanie pozwala na skuteczne i długotrwałe wypełnienie ich. Kwas hialuronowy usieciowany często wykorzystywany jest również w zabiegach powiększania ust czy korekty nosa. Prawidłowy dobór metody aplikacji i umiejętne zastosowanie jej pozwala na uzyskanie naturalnych, długo utrzymujących się efektów.

Czym charakteryzuje się kwas hialuronowy usieciowany wysokiej jakości?

Należy zweryfikować pochodzenie substancji i upewnić się, czy powstała zgodnie z obowiązującymi normami – bezpieczne preparaty oznaczone będą certyfikatami ISO oraz FDA. Poszukując kwasu hialuronowego usieciowanego do gabinetu kosmetycznego, szczególną uwagę należy poświęcić jego jakości. To właśnie od niej zależeć będą rezultaty, a tym samym satysfakcja klientów. By mieć pewność, że stosowany przez nas usieciowany kwas hialuronowy pozwoli na otrzymanie doskonałych efektów zabiegów, warto rozważyć zaopatrzenie sie w niego u doświadczonego, sprawdzonego producenta. Bezpieczne, najwyższej jakości preparaty znajdziemy w ofercie Cosmed24, dostępnej na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy-usieciowany/.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje