niedziela, 22 listopada 2020 16:10

Zbigniew Starzec rezygnuje z funkcji wicewojewody

Autor Wiktoria Mitura
Zbigniew Starzec rezygnuje z funkcji wicewojewody

Wicewojewoda małopolski poinformował wczoraj na swoim portalu społecznościowy, że rezygnuje z pełnionej funkcji. - Szanowni Państwo, dzisiaj poprosiłem pana Premiera o przyjęcie mojej rezygnacji z zaszczytnej funkcji Wicewojewody Małopolskiego. Była to dla mnie bardzo trudna lecz przemyślana decyzja - napisał Zbigniew Starzec.

Wicewojewoda Zbigniew Starzec o swojej rezygnacji poinformował Małopolan na swoim profilu społecznościowym. W swoim wpisie zawarł wiele podziękowań skierowanych m.in. do samorządowców i wojewody.

Tym  wszystkim, którzy stanęli na mojej „małopolskiej drodze”pragnę  serdecznie podziękować. Praca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, praca  dla Małopolan to był ogromny zaszczyt i honor - napisał.

W swoim wpisie jednak, Zbigniew Starzec nie podał przyczyny swojej rezygnacji. Wspomniał jedynie, że była to decyzja przemyślana.

Opublikowany przez Zbigniew Starzec Sobota, 21 listopada 2020
To był piękny czas służby dla Polski. Wielkie dzięki za to, że mogę mieć  Was wszystkich w gronie swoich znajomych, kolegów i przyjaciół. I na  koniec, nie o pandemii i obostrzeniach, pamiętajcie zawsze o tym, że  dobro zwycięży, że uczciwość popłaca, że praca obroni się sama,  pozostańcie sobą i nie dajcie się zmienić - napisał Starzec.

O tym, kto będzie następcom wicewojewody jeszcze nie wiadomo.

Zbigniew Starzec pełnił funkcję wojewody małopolskiego od 2018 roku. Jest bardzo związany w powiatem oświęcimskim, ponieważ stamtąd pochodzi. Dlatego też, pełnił funkcję wicestarosty oświęcimskiego, a później starosty (do 2018 roku).

Małopolska - najnowsze informacje