poniedziałek, 23 listopada 2020 08:51

Co robić ze swoim zwierzakiem w domu?

Autor Głos 24
Co robić ze swoim zwierzakiem w domu?

Jesień i zima to pory roku, kiedy pogoda zniechęca do wychodzenia na zewnątrz. Nie oznacza to jednak, że musimy nudzić się w domu z psem czy kotem. Długie wieczory spędzane w mieszkaniu to dobra okazja, aby wzmacniać więź ze swoim zwierzakiem. Nie masz pomysłu na zabawę z pupilem? Poniżej kilka inspiracji.

Zabawy z psem w domu

Psa należy wyprowadzać na co najmniej trzy spacery dziennie, przy czym jeden z nich powinien trwać nie mniej, niż pół godziny. Kiedy pogoda sprzyja, chętnie wychodzimy z pupilem na dłuższe przechadzki, jednak niskie temperatury czy deszcz mogą zniechęcać do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co robić z psem, kiedy aura zachęca do pozostania w domu? Możemy się z nim pobawić! Wspólne popołudnie w mieszkaniu to również dobra okazja, aby trenować komendy lub ćwiczyć sztuczki. Warto też wybierać aktywności wymagające od czworonoga myślenia. Jedną z nich jest zabawa w poszukiwanie smakołyków. Przysmaki treningowe ukrywamy w różnych miejscach zaczynając od tych oczywistych i stopniowo zwiększając poziom trudności. Ciekawym pomysłem jest też zbudowanie toru przeszkód, który czworonóg będzie musiał pokonać, aby otrzymać nagrodę. W mieszkaniu można z psem bawić się również w chowanego – radość pupila po znalezieniu swojego właściciela z pewnością będzie ogromna. Inne rozwiązanie to utrwalanie podstawowych komend i ćwiczenie sztuczek – nie wymaga to wiele przestrzeni, a z pewnością zaowocuje później podczas spacerów większym zdyscyplinowaniem psa. Oczywiście nawet w trakcie zabawy nie możemy zapominać o zachowaniu właściwej hierarchii. Nie powinniśmy tolerować gryzienia i skakania na nas. Jeśli tak się zdarzy, natychmiast przerwijmy zabawę i odejdźmy dając zwierzakowi do zrozumienia, że nie akceptujemy takiego zachowania.

Jak bawić się z kotem?

Mogłoby się wydawać, że miska z jedzeniem, świeża woda i czysta kuweta to wszystko dla kota, co jest temu zwierzęciu niezbędne do życia - tego typu produkty oferuje sklep zoologiczny Zoopers. W rzeczywistości potrzebuje on jednak również zabawy z właścicielem. Dla mruczka jest to nie tylko rozrywka, ale również sposób wzmacniania więzi z opiekunem i zaspokojenie naturalnych potrzeb, a zwłaszcza tych wynikających z silnego instynktu łowieckiego. Pozbawianie zwierzaka zabawy może skutkować jego agresją wobec domowników, albo depresją. Jak się bawić? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o potrzeby naszego kota jako drapieżnika. Do zabawy można wykorzystać piłeczki, piórka, wędki czy inne akcesoria dostępne w sklepach zoologicznych, ale w zupełności wystarczą również te wykonane przez nas samodzielnie. Ważne jest, by kot wykonał całą sekwencję zachowań łowieckich, a są to wypatrywanie, podchodzenie, chwytanie, zabicie, rozszarpanie i zjedzenie.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje