sobota, 6 kwietnia 2024 06:40

Zbrodnia w Spytkowicach. Wydano Europejski Nakaz Aresztowania. "Mężczyzna może być niebezpieczny"

Autor Katarzyna Jamróz
Zbrodnia w Spytkowicach. Wydano Europejski Nakaz Aresztowania. "Mężczyzna może być niebezpieczny"

W piątek (5 kwietnia) na wniosek prokuratury Sąd Okręgowy w Krakowie wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec 54-letniego Mirosława M. podejrzanego o podwójne zabójstwo.

Do makabrycznej zbrodni doszło w Spytkowicach pod Wadowicami. W środę (3 kwietnia) w jednym z domów znaleziono ciała dwóch kobiet w wieku 73 i 48 lat. Policjanci do wnętrza budynku dostali się dzięki pomocy strażaków. W miejscu odnalezienia zwłok przez wiele godzin trwały czynności prowadzone pod nadzorem prokuratora. – Ciała kobiet posiadały obrażenia, które mogły wskazywać, że do zgonu przyczyniły się osoby trzecie – informuje wadowicka policja.

Trwają poszukiwania

Wstępnie ustalono, że sprawcą obu zabójstw może być krewny kobiet, 54-letni Mirosław M., za którym podjęto natychmiastowe poszukiwania. Policja opublikowała komunikat ze zdjęciem oraz rysopisem poszukiwanego.

< blockquote cite = "https://www.facebook.com/Malopolska.Policja/posts/843561704482992" class = "fb-xfbml-parse-ignore" >

‼️ POSZUKIWANY PRAWDOPODOBNY SPRAWCA DWÓCH ZABÓJSTW ‼️ Policja pod Prokuratury Rejonowej w Wadowicach prowadzi...

Opublikowany przez Małopolska Policja Środa, 3 kwietnia 2024

Z uwagi na możliwość ukrywania się podejrzanego poza granicami Polski na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Wszelkie osoby mające informacje o miejscu przebywania mężczyzny proszone są o bezzwłoczny kontakt z policją. – Prosimy o szczególną ostrożność, mężczyzna może być niebezpieczny – apelują służby.

Fot. KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka