środa, 18 października 2023 05:48

Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Ranne 3 osoby - jedna zakleszczona w pojeździe

Autor Mirosław Haładyj
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Ranne 3 osoby - jedna zakleszczona w pojeździe

We wtorek (17 października) w miejscowości Ptaszkowa doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. Ranne zostały trzy osoby.

We wtorkowe przedpołudnie (o godzinie 9:23) zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Ptaszkowa zostały zadysponowane do działań w Ptaszkowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Suzuki oraz ciągnika siodłowego marki Volvo na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą krajową.

Samochody znajdowały się na dwóch pasach drogi krajowej, blokując całkowicie ruch w obu kierunkach.

-Ciągnikiem siodłowym podróżował sam kierujący, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na dolegliwości. Samochodem osobowym podróżowały trzy osoby. Dwie z nich opuściły pojazd o własnych siłach, uskarżając się na dolegliwości. Jedna poszkodowana pozostawała w pojeździe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby pozostającej w pojeździe za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Odłączono klemy akumulatorów w samochodach. Zasypano sorbentem wycieki płynów eksploatacyjnych

-relacjonują strażacy z Nowego Sącza.

Trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Na miejscu został zastęp OSP Ptaszkowa celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

Inf. i foto: PSP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka