sobota, 7 stycznia 2023 16:06

[ZDJĘCIA] Było bardzo niebezpiecznie – uderzył w w zbiornik z paliwem TIR-a

Autor Tomasz Stępień
[ZDJĘCIA] Było bardzo niebezpiecznie – uderzył w w zbiornik z paliwem TIR-a

To mogło skończyć się dużo gorzej. Dziś na autostradowej obwodnicy Krakowa doszło do poważnego wypadku. Kierowca samochodu osobowego uderzył w TIR-a, a dokładnie w jego zbiornik z paliwem. Doszło do rozszczelnienia i 200 litrów oleju napędowego znalazło się na jezdni.

Kolizja miała miejsce w sobotę 7 stycznia, około godziny 14:00 na obwodnicy Krakowa (408,5 km) A4 pomiędzy węzłem Kraków Tyniec - a węzłem Kraków Bielany, w stronę Katowic. W zdarzeniu brał udział samochód ciężarowy z naczepą i osobowy.

Kierowca uderzając w ciągnik siodłowy uderzył w zbiornik z paliwem, a następnie w bariery energochłonne. Doszło do wycieku około 200 litrów paliwa. – Na miejsce zadysponowano zastęp ratownictwa chemicznego który podjął zadanie odpompowania całości paliwa z baku – relacjonują strażacy z OSP Tyniec, którzy interweniowali na miejscu wypadku.

Na szczęście w wyniku kolizji nie było osób poszkodowanych. Jeden pas ruchu na autostradzie był zablokowany i momentalnie utworzyły się gigantyczne korki. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów i uprzątnięciu jezdni.

fot: OSP Tyniec

Kraków

Kraków - najnowsze informacje