piątek, 14 sierpnia 2020 18:54

[Zdjęcia] W stołówkach szkolnych trwają przygotowania na powrót uczniów

Autor Mirosław Haładyj
[Zdjęcia] W stołówkach szkolnych trwają przygotowania na powrót uczniów

Wakacje są tradycyjnie okresem prac remontowych w szkołach. Największy zakres prac trwa obecnie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze i w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, gdzie remontowane są stołówki.

Roboty w pomieszczeniach kuchni i jadalni nabierają tempa, by pomieszczenia były gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Gmina Dębno na realizację tego zadania pozyskała dotację w ramach wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Pierwszym etapem prac remontowych jest wykonanie robót budowlanych. W obu placówkach w ramach prac zostały już pomalowane sufity i zamontowane nowe lampy. Aktualnie trwa wymiana okładzin ściennych i podłogowych z płytek ceramicznych. Pracownicy niebawem przystąpią do wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Później pozostanie już tylko wykonanie  ostatnich prac wykończeniowych. Drugim etapem będzie wyposażenie kuchni w nowy sprzęt kuchenny, a jadalni w nowe stoły i krzesła. Dotacja pozyskana na remont w obu placówkach to 160 tys. złotych.

Fot. i inf.: UG Dębno

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje