poniedziałek, 13 marca 2023 11:39

Koszmar powrócił. To była ciężka noc dla kilkunastu dzieci z Ukrainy [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Koszmar powrócił. To była ciężka noc dla kilkunastu dzieci z Ukrainy [FOTO]

To była niezwykle ciężka noc dla uchodźców z Ukrainy, którzy od czasu rozpoczęcia wojny w ich kraju, zamieszkują jeden z budynków w Porębie Wielkiej znajdującej się w gminie Oświęcim.

12 marca tuż po godzinie 20  operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek obiektu, dotyczące pożaru kotłowni oraz zadymienia budynku po byłej szkole podstawowej, który został zaadaptowany na mieszkania dla uchodźców z Ukrainy.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze Straż Pożarna, Policja i Pogotowie Ratunkowe. Zadaniem policjantów była pomoc w ewakuacji osób, zapewnienie bezpieczeństwa w obrębie miejsca zdarzenia oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tak aby wozy Straży Pożarnej, a także innych służb szybko i bez przeszkód dotarły na miejsce pożaru.

Pomimo informacji, że wszyscy mieszkańcy opuścili budynek postanowiono jeszcze raz dokładnie sprawdzić wszystkie pomieszczenia, w czym strażakom pomogli policjanci. W związku z panującym chłodem mundurowi zaproponowali, aby dzieci wsiadły do radiowozów, gdzie ogrzeją się do czasu zakończenia akcji.

Około godziny 21.30 pożar został ugaszony. W jego wyniku nikt nie doznał obrażeń ciała. Ustalono, że ogień objął jedynie kotłownię opalaną węglem i drewnem. Tuż przed godziną 22 wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do swoich lokali.

Biegły z zakresu pożarnictwa określił, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w kotłowni.

Info oraz foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka