środa, 17 sierpnia 2022 10:17

Żegocina. To były niezapomniane urodziny!

Autor Katarzyna Jamróz
Żegocina. To były niezapomniane urodziny!

To był weekend pełen atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców Żegociny. Przez dwa dni odbywały się koncerty gwiazd muzyki, zawody sportowe, gry terenowe i pokazy iluzji – a wszystko to w ramach obchodów święta gminy (729. urodziny Żegociny). W wydarzeniu uczestniczyli m.in. posłowie na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko i Stanisław Bukowiec oraz Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Na weekend 13 i 14 sierpnia organizatorzy – Wójt Gminy Żegocina oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie – przygotowali mnóstwo atrakcji. W ramach święta gminy został rozegrany piłkarski turniej sołectw oraz otwarte zawody pływackie. Na terenie Parku Geologicznego przeprowadzono wspólną grę terenową „Quest”.

To było niezapomniane wydarzenie! 729. urodziny Żegociny

Gwiazdami muzycznymi święta gminy były zespół ENEJ oraz Eleni. Dla mieszkańców zagrali także: zespoły Blue i Red Mellow, a także Strażacka Orkiestra Dęta OSP w Żegocinie. Bogaty program uzupełnił pokaz iluzji w wykonaniu Tomasza Soji – uczestnika programu „Mam Talent” oraz pokaz sztucznych ogni.

Zawodom, koncertom i wspólnej zabawie przy dźwiękach muzyki towarzyszyły atrakcje dla najmłodszych – m.in. animacje i konkursy z nagrodami.

– Bardzo dziękuję za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie i składam najserdeczniejsze gratulacje z okazji wspaniałego jubileuszu. Gratuluję również organizatorom – Wójtowi Gminy Żegocina i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie – przygotowania fantastycznej imprezy, która łączy pokolenia mieszkańców, jest wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i integracji

– powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Inf. UMWM
Fot. UMWM/UG Żegocina

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje