wtorek, 29 czerwca 2021 10:40

Zielonki. 26-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powody tego zachowania są zaskakujące

Autor Aleksandra Tokarz
Zielonki. 26-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powody tego zachowania są zaskakujące

26-letni nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, uciekając przed funkcjonariuszami. Ucieczka nie trwała jednak długo. Jak się okazało, mężczyzna miał sporo na sumieniu.

27 czerwca mężczyzna pokonywał drogę w jednej z miejscowości w gminie Zielonki. Jego wygląd zbudził zainteresowanie policjantów - rozpoznali w nim poszukiwanego 26-latka.

- Funkcjonariusze dali wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, jednak kierujący je zlekceważył i zamiast zwolnić, wyraźnie przyśpieszył. Kiedy uciekinier dojechał do skrzyżowania i napotkał przed sobą inny pojazd, ominął go, nie zważając na bezpieczeństwo swoje, ani innych uczestników ruchu drogowego. Po chwili jednak zatrzymał pojazd i wybiegł z niego, kontynuując ucieczkę pieszo. Policjanci zatrzymali radiowóz i ruszyli za nim w pościg - relacjonuje podkom. Justyna Fil, oficer prasowa KPP w Krakowie.

Stróże prawa szybko jednak dogonili i obezwładnili uciekiniera. Tak jak przypuszczali, okazał się nim 26-latek z gminy Zielonki, poszukiwany przez sąd do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się narkobiznesem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

29 czerwca zatrzymany usłyszał zarzut niewykonania polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. - Dodatkowo został też ukarany mandatem karnym za wyprzedanie na skrzyżowaniu. 26-latek już trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę  pozbawienia wolności - dodaje oficer prasowa.

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje