piątek, 5 marca 2021 12:17

Zima znów dała o sobie znać. Trudne warunki na sądeckich drogach

Autor Aleksandra Tokarz
Zima znów dała o sobie znać. Trudne warunki na sądeckich drogach

W piątkowy poranek zima przypomniała o sobie na Sądecczyźnie. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Zadysponowani zostali między innymi do zdarzeń w Korzennej i Bereście.

Tuż po godzinie 7 do akcji wyruszył zastęp z OSP Korzenna. W tej miejscowości, w wyniku opadów śniegu, doszło do złamania pojedynczej gałęzi z drzewa i powalenia jej na drogę powiatową.

Drzewo spadając uszkodziło przednią część karoserii samochodu osobowego oraz zarysowało bok karoserii drugiego pojazdu. Stwarzało bezpośrednie zagrożenie dla ruchu środków transportu drogowego oraz pieszych.

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i za pomocą mechanicznej piły drzewo oraz gałąź pocięto i złożono na poboczu drogi. Jezdnię oczyszczono z trocin oraz gałęzi – informują sądeccy strażacy.

Muszyna. „Ręce opadają!”. Ciężarówki rozjeżdżają trasę EuroVelo
Kilkadziesiąt milionów złotych – tyle wydała Muszyna na budowę ścieżek rowerowych EuroVelo. Turyści z całej Polski szybko docenili kolejną atrakcję na terenie gminy. Jednak nagle na ścieżkach zaczęły pojawiać się także … ciężarówki.

Do kolejnego zdarzenia strażacy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Berest oraz OSP Florynka zadysponowane zostali około godziny 8.20 do Polan.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi kierowca samochodu ciężarowego marki Scania wjechał do przydrożnego rowu. Pojazd znajdował się poza jezdnią. Kierowca pojazdu ciężarowego, który podróżował sam, wyszedł z pojazdu o własnych siłach i nie uskarżał się na dolegliwości – dodają strażacy.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia Policji.

Nowy Sącz. Kłopotów z budową stadionu ciąg dalszy. Wykluczono kolejnego wykonawcę
Kolejne kłopoty związane z budową stadionu w Nowym Sączu. Krajowa Izba Odwoławcza wydała decyzję, zgodnie z którą kolejny wykonawca został wykluczony z przetargu. - Moje intencje są jasne, chcę wybudowania stadionu miejskiego i on na pewno powstanie – podkreśla prezydent Ludomir Handzel.

fot. OSP Korzenna, OSP Berest

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje