niedziela, 27 listopada 2022 08:05

Sterroryzowali ekspedientkę i okradli sklep. Policyjne ćwiczenia na terenie całego powiatu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Sterroryzowali ekspedientkę i okradli sklep. Policyjne ćwiczenia na terenie całego powiatu

Zgranie, sprawdzenie procedur w praktyce, doskonalenie umiejętności i współdziałania – to główne cele czwartkowych ćwiczeń pod kryptonimem „Jubiler 2022”, w których wzięli udział sądeccy policjanci.

W czwartek (24 listopada) na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego przeprowadzono ćwiczenia, których celem było sprawdzenie w praktyce prowadzenia policyjnych działań pościgowych. Scenariusz zakładał, że policjanci otrzymali informację o napadzie na sklep jubilerski w Nowym Sączu. Według zgłoszenia dwóch zamaskowanych mężczyzn sterroryzowało ekspedientkę, zabrało gotówkę i biżuterię, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia, a następnie wsiedli do zaparkowanego nieopodal samochodu. Oficer dyżurny sądeckiej jednostki natychmiast skierował funkcjonariuszy we wskazany rejon, ponadto podjęte zostały także działania pościgowe w celu zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Na głównych drogach w kilku miejscowościach Sądecczyzny zostały rozstawione posterunki blokadowe, a z uzyskanych później informacji wynikało, że sprawcy poruszają się w stronę Krynicy-Zdroju. Tam ich samochód pokonał blokadę i kontynuował ucieczkę w kierunku w Tylicza, gdzie sprawcy porzucili pojazd i pieszo oddalili się do lasu. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Nieetatowych Pododdziałów Prewencji prowadzili poszukiwania w terenie, których efektem było zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie napadu na sklep jubilerski.

Podobne ćwiczenia są przeprowadzane cyklicznie, a ich celem jest m.in. doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych.

inf. i foto: KMP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje