środa, 5 sierpnia 2020 06:36

Złota Pinezka Google dla Zamku Królewskiego na Wawelu

Autor Marzena Gitler
Złota Pinezka Google dla Zamku Królewskiego na Wawelu

Specjalne wyróżnienie z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google otrzymał Zamek Królewski na Wawelu, który obecnie ma już ponad 100 tysięcy opinii na Mapach Google ze średnią ocen 4,7.

Złote Pinezki to Google wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw.
W województwie małopolskim nagrodę otrzymał Zamek Królewski na Wawelu - jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce.

- Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

To właśnie dzięki opiniom użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki.

4 sierpnie jednym laureatem Złotej Pinezki w województwie małopolskim - Zamek Królewski na Wawelu. To jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce. Zamek stał się także jednym z najważniejszych muzeów w kraju. Gromadzi ono kolekcje obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Zamek Królewski jest też ważnym ośrodkiem konserwacji dzieł sztuki. Stałe wystawy odtwarzają wygląd sal z okresu renesansu i baroku. I właśnie to miejsce najlepiej ocenili użytkownicy Map dlatego otrzymuje ono statuetkę z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google.

Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki - Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia. A takim - w województwie małopolskim - okazał się Zamek Królewski na Wawelu. To miejsce, którego nie można pominąć będąc w Krakowie. Zamek, i jego otoczenie, od lat przyciąga i zachwyca miliony turystów. Nie dziwi więc, że właśnie do niego trafia wyróżnienie. Zachęcamy też do odkrywania okolic, tych bliższych i dalszych, tych znanych i tych mniej oczywistych - a także do wspierania swoich ulubionych miejsc poprzez dzielenie się opiniami, wskazówkami lub zdjęciami na Mapach. Na pewno ludzie je prowadzący, obojętnie, czy są to atrakcje turystyczne, restauracje czy lokalne firmy to docenią - powiedziała Elżbieta Różalska z Google Polska.

Zamek jest też miejscem licznych koncertów – zarówno muzyki symfonicznej, jak i kameralnej – oraz przedstawień operowych i pokazów tańców dworskich. Zamek Królewski na Wawelu obecnie ma już ponad 100 tysięcy opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,7.

mat. prasowe

Kraków

Kraków - najnowsze informacje