poniedziałek, 29 kwietnia 2024 08:06

Zmarł w Godzinie Miłosierdzia. Nie żyje ks. Zdzisław Podstawa

Autor Katarzyna Jamróz
Zmarł w Godzinie Miłosierdzia. Nie żyje ks. Zdzisław Podstawa

Smutne informacje dotarły do nas z powiatu tarnowskiego. W sobotę (27 kwietnia) w wieku 86 lat zmarł ks. prałat Zdzisław Podstawa – wieloletni proboszcz Parafii w Żabnie.

Duchowny urodził się 16 grudnia 1937 r. w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1962 r. z rąk ks. bpa Jerzego Ablewicza. Mszę świętą prymicyjną odprawił w rodzinnej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie.

W Tęgoborzy, jako wikariusz, pracował przez blisko 11 lat. Przez kolejne cztery lata w Parafii Św. Stanisława Kostki w Tarnowie, a od 1977 r. w Parafii Ducha Świętego w Żabnie. Po śmierci proboszcza ks. Kanonika Kazimierza Jarosza został mianowany administratorem Parafii, a następnie od 25 kwietnia 1979 r. jej proboszczem. Kierował nią przez 28 lat, aż do ukończenia 70. roku życia. Duchowny na emeryturę przeszedł w 2007 r. W parafii pozostał jako rezydent.

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dnia 27 kwietnia 2024 roku, w Godzinie Miłosierdzia, zmarł ks. prałat...

Opublikowany przez Parafia Ducha Świętego w Żabnie Sobota, 27 kwietnia 2024

Honorowy Obywatel Gminy Żabno

Ks. bp ordynariusz Wiktor Skworc, mając na uwadze gorliwość duszpasterską ks. Podstawy w podejmowaniu obowiązków proboszczowskich, jak i dziekańskich, mianował go Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej p.w. Matki Bożej Różańcowej w Bochni. W dowód wdzięczności za długoletnią i pełną poświęcenia posługę kapłańską Rada Miejska w Żabnie nadała ks. prałatowi tytuł Honorowego Obywatela Gminy Żabno.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek (30 kwietnia) w kościele w Żabnie.

Źródło: Parafia p.w. Ducha Świętego w Żabnie
Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka