poniedziałek, 2 stycznia 2023 11:08

Zmarł wieloletni burmistrz Proszowic. "Jego praca będzie służyła kolejnym pokoleniom"

Autor Patryk Trzaska
Zmarł wieloletni burmistrz Proszowic. "Jego praca będzie służyła kolejnym pokoleniom"

Smutne informacje dla mieszkańców powiatu proszowickiego. W wieku 72 lat zmarł Jan Makowski, w latach 2002-2014 burmistrz Gminy i Miasta Proszowice. Znana jest już data uroczystości pogrzebowych.

Jan Makowski zmarł 30 grudnia po południu w Wadowicach. Był nauczycielem w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych i w Zespole Szkół w Proszowicach, a także radnym Rady Miejskiej w Proszowicach, radnym Powiatowej Izby Rolniczej, działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego i druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatkowicach. Prywatnie był blisko związany z proszowicką parafią.

W latach 2002-2014 (przez trzy kadencje – przyp. red.) pełnił funkcję burmistrz Gminy i Miasta Proszowice. Za jego kadencji rozpoczęto budowę basenu w Proszowicach pomimo faktu, że musiał się on mierzyć z wieloma problemami. Kryta pływalnia została dokończona już za kadencji Burmistrza Cichego i wciąż służy mieszkańcom Proszowic.

Zmarłego samorządowca w Proszowicach wspomina się jako człowieka dobrego, oddanego sprawie, ale także z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do świata. – Dane mi było przez siedem lat współpracować ze ŚP. Janem. Był człowiekiem o wielkiej duszy i szlachetności. Zawsze życzliwy dla wszystkich. Wielkość człowieka mierzy się nie po tym ile ma, ale ile dał innym. Ty dałeś każdemu po tyle ile mogli udźwignąć – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Polskim Jan Fabiański, były komendant powiatowy policji w Proszowicach.

Z kolei Marszałek Województw Małopolskiego Witold Kozłowski mówił, że praca Jana Makowskiego nie pójdzie na marne i będzie służyć przyszłym pokoleniom. – Społeczność samorządowa Małopolski straciła działacza oddanego sprawom społecznym. Jego praca będzie służyła kolejnym pokoleniom. Rodzinie i bliskim śp. Jana składam wyrazy współczucia przekazał Witold Kozłowski.

Pogrzeb byłego burmistrza odbędzie się w środę (4 stycznia) o godz. 13  w kościele parafialnym w Proszowicach. Później kondukt żałobny przejdzie na cmentarz.

fot. proszowice.pl

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka