We wtorkowe popołudnie (3 grudnia) do bocheńskiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy metodami "na policjanta" i "na wypadek". Policja apeluje o ostrożność.
Do kolejnego zmasowanego ataku oszustów doszło we wtorkowe popołudnie (3 grudnia) w powiecie bocheńskim.
– Jak informuje mł. asp. Daniel Bułatowicz, w godzinach popołudniowych do Komendy Powiatowej Policji w Bochni wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy metodami "na policjanta, na wypadek" na wnuczka" itp. Zgłoszenia dotyczyły mieszkańców naszego powiatu – przekazuje Bocheński Portal Ratowniczy.
Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność w szczególności do seniorów i przypominają, że funkcjonariusze nie dzwonią do nas z prośbą o przekazanie pieniędzy.









![[17.03.2026] Czy mamy już wiosnę jak w piosence Grechuty? Sprawdź prognozę na wtorek](https://cdn.glos24.pl/2026/03/zakopaneee_w300.webp)









![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)