wtorek, 16 maja 2023 10:02

Znana sieć sklepów czynna również w niedzielę. Znaleźli "chytry plan"

Autor Norbert Kwiatkowski
Znana sieć sklepów czynna również w niedzielę. Znaleźli "chytry plan"

Zakaz handlu niedzielnego obowiązuje w Polsce już blisko pięć lat. Dla wielu przedsiębiorców sprawa wciąż jest "bolesna dla portfela", dlatego próbują na wszelkie sposoby ją obejść.

Przykładem może być Firma Rogala, która ma pod sobą sieć sklepów Delikatesy Centrum. Okazuje się, że ten niezwykle popularny nie tylko wśród Polaków, ale również mieszkańców Małopolski i Krakowa producent, będzie otwarty w niedzielę w formie... czytelni.

- Od maja 2023 r. Firma Rogala, w ramach prowadzonej działalności, rozwija działalność w formie czytelni. Korzystając przy tym z przewidzianych przez ustawodawcę regulacji, odpowiada na potrzeby kulturalno-społeczne lokalnych klientów, którzy odwiedzają jej placówki od lat. Wydzielone i oznaczone czytelnie, gdzie klient może wygodnie usiąść i poczytać książki, zlokalizowane są na sali sprzedaży w sklepie i funkcjonują 7 dni w tygodniu -  zdradził w rozmowie z Onetem, Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

Przypomnijmy, że w 2023 r. wypada siedem niedziel handlowych, z czego trzy mamy już za sobą. Najbliższa będzie 25 czerwca, a kolejna 27 sierpnia. Ostatnie dwie zaplanowano na 17 i 24 grudnia.

Foto: Wikipedia/Zdjęcie poglądowe

Małopolska - najnowsze informacje