czwartek, 9 stycznia 2020 16:44

Zobacz, kto zagra na 28. Finale WOŚP w Brzesku!

Autor Mirosław Haładyj
Zobacz, kto zagra na 28. Finale WOŚP w Brzesku!

Brzeski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza na finał, który o godz. 15:30 rozpocznie się w Miejskim Ośrodku Kultury.

Główne wydarzenia, jak co roku odbędą się w siedzibie WOŚP-owego sztabu w MOK-u.

Wystąpią m.in.:

– Wokaliści i tancerze z MOK-u,

– Bartas Szymoniak – beatboxer, były wokalista legendarnego zespołu Sztywny Pal Azji,

– Brzeski zespół rockowy Na Fakturę,

– Miejska Orkiestra Dęta,

– GWIAZDA WIECZORU będzie – Witek Muzyk Ulicy.

Podczas ubiegłorocznego Finału wolontariusze zebrali rekordowe 90 tysięcy złotych. Brzeski sztab WOŚP podsumował całą akcję na swoim Facebooku:

Zebraliśmy ponad 90 tysięcy !! DZIĘKUJEMY !!
Po raz 21. zagrała w Brzesku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału udało się zebrać ponad 90 tysięcy złotych, co pobiło dotychczasowy rekord z 2014 roku o ponad 10 tysięcy.
Na ulicach miasta i gminy kwestowało prawie 150 wolontariuszy. W siedzibie sztabu, umiejscowionej w RCKB już od godz. 15:30 na ruszył program pełen atrakcji. Wystąpili wokaliści z MOK-u, zespoły „Hrabina Lulu” i „Na fakturę” oraz tancerze ze szkoły tańca Thomas Dance i ogniska baletowego prowadzonego przez Edytę Korus. Całość zwieńczył pokaz laserowy.
Wiele emocji wzbudziły licytacje. Jak co roku szczególnym zainteresowaniem cieszyły się złote serduszka. Najtańsze z nich osiągnęło cenę 1600zł, najdroższe 2800zł (wylicytował je burmistrz Tomasz Latocha), co również jest kwotą rekordową - do tej pory najwyższa oferta za złote serduszko wynosiła 2500zł.
Finał nie mógłby odbyć się bez sponsorów, którymi byli MPEC, firma Granit, firma Proster, Chemiplast, Mini Market pod Dębem, zakład instalacyjno-montażowy Enter, hotel August, zakład urządzeń mechanicznych Zumec, firma Euro-Gum, biuro ubezpieczeniowe Bufix, stacja paliw - hotel JAGA, biuro podróży Gosia Tour, PSS Społem – restauracja Pawilon, przedsiębiorstwo budowlano-handlowo-transportowe LEŚ, Centrum Rozrywkowo - Konferencyjne Planeta, Drukarnia BOWA p. Dziedziców, Pracownia Złotnicza Krzysztofa Wrony, Pizzeria Soprano, Restauracja Szyszkarnia, Karczma Rzym, Cukiernia Czudeccy - Małgorzata Stefek, Piekarnia Ziarno Winiarscy, Piekarnia Awiteks i Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brzesku.
Przedmioty do licytacji przekazali Browar Okocim, Starostwo Powiatowe w Brzesku, firma Jawor, Art-Cub, Biuro Partner, Salon Redukcji Defektów Skórnych RDS Joanny Staszczyk, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku, GoDan - Strefa Uśmiechu, Krakowski Bank Spółdzielczy, SPZOZ w Brzesku, Galeria Fryzur p. Pauliny Ciuby- Cierniak, Restauracja Galicyjska, Pracownia Stolarska Jacka Biela oraz pan Krzysztof Obal.
Przy liczeniu pieniędzy pomagali pracownicy Krakowskiego Banku Spółdzielczego - oddział w Szczurowej dzięki bardzo dobrej współpracy z dyrektorem p. Andrzejem Stolińskim.

W trakcie tegorocznego Finału, który przebiegać będzie pod hasłem WIATR W ŻAGLE, jak zwykle pojawią się wolontariusze, którzy będą kwestować dla najmłodszych.

W czasie 28. Finału WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W tym roku środki zbierane są na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie dzieci. Organizatorzy skupiać się będą przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich:

·         lampy operacyjne,

·         stoły operacyjne,

·         diatermie,

·         aparaty do znieczulenia,

·         sprzęt monitorujący,

·         urządzenia teletransmisyjne,

·         aparaty RTG z ramieniem C

·         zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Fot. i inf.: MOK, UM Brzesko, WOŚP

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka