Brzeski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza na finał, który o godz. 15:30 rozpocznie się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Główne wydarzenia, jak co roku odbędą się w siedzibie WOŚP-owego sztabu w MOK-u.
Wystąpią m.in.:
– Wokaliści i tancerze z MOK-u,
– Bartas Szymoniak – beatboxer, były wokalista legendarnego zespołu Sztywny Pal Azji,
– Brzeski zespół rockowy Na Fakturę,
– Miejska Orkiestra Dęta,
– GWIAZDA WIECZORU będzie – Witek Muzyk Ulicy.
Podczas ubiegłorocznego Finału wolontariusze zebrali rekordowe 90 tysięcy złotych. Brzeski sztab WOŚP podsumował całą akcję na swoim Facebooku:
Zebraliśmy ponad 90 tysięcy !! DZIĘKUJEMY !!
Po raz 21. zagrała w Brzesku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału udało się zebrać ponad 90 tysięcy złotych, co pobiło dotychczasowy rekord z 2014 roku o ponad 10 tysięcy.
Na ulicach miasta i gminy kwestowało prawie 150 wolontariuszy. W siedzibie sztabu, umiejscowionej w RCKB już od godz. 15:30 na ruszył program pełen atrakcji. Wystąpili wokaliści z MOK-u, zespoły „Hrabina Lulu” i „Na fakturę” oraz tancerze ze szkoły tańca Thomas Dance i ogniska baletowego prowadzonego przez Edytę Korus. Całość zwieńczył pokaz laserowy.
Wiele emocji wzbudziły licytacje. Jak co roku szczególnym zainteresowaniem cieszyły się złote serduszka. Najtańsze z nich osiągnęło cenę 1600zł, najdroższe 2800zł (wylicytował je burmistrz Tomasz Latocha), co również jest kwotą rekordową - do tej pory najwyższa oferta za złote serduszko wynosiła 2500zł.
Finał nie mógłby odbyć się bez sponsorów, którymi byli MPEC, firma Granit, firma Proster, Chemiplast, Mini Market pod Dębem, zakład instalacyjno-montażowy Enter, hotel August, zakład urządzeń mechanicznych Zumec, firma Euro-Gum, biuro ubezpieczeniowe Bufix, stacja paliw - hotel JAGA, biuro podróży Gosia Tour, PSS Społem – restauracja Pawilon, przedsiębiorstwo budowlano-handlowo-transportowe LEŚ, Centrum Rozrywkowo - Konferencyjne Planeta, Drukarnia BOWA p. Dziedziców, Pracownia Złotnicza Krzysztofa Wrony, Pizzeria Soprano, Restauracja Szyszkarnia, Karczma Rzym, Cukiernia Czudeccy - Małgorzata Stefek, Piekarnia Ziarno Winiarscy, Piekarnia Awiteks i Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brzesku.
Przedmioty do licytacji przekazali Browar Okocim, Starostwo Powiatowe w Brzesku, firma Jawor, Art-Cub, Biuro Partner, Salon Redukcji Defektów Skórnych RDS Joanny Staszczyk, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku, GoDan - Strefa Uśmiechu, Krakowski Bank Spółdzielczy, SPZOZ w Brzesku, Galeria Fryzur p. Pauliny Ciuby- Cierniak, Restauracja Galicyjska, Pracownia Stolarska Jacka Biela oraz pan Krzysztof Obal.
Przy liczeniu pieniędzy pomagali pracownicy Krakowskiego Banku Spółdzielczego - oddział w Szczurowej dzięki bardzo dobrej współpracy z dyrektorem p. Andrzejem Stolińskim.
W trakcie tegorocznego Finału, który przebiegać będzie pod hasłem WIATR W ŻAGLE, jak zwykle pojawią się wolontariusze, którzy będą kwestować dla najmłodszych.
W czasie 28. Finału WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W tym roku środki zbierane są na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie dzieci. Organizatorzy skupiać się będą przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.
Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.
Należą do nich:
· lampy operacyjne,
· stoły operacyjne,
· diatermie,
· aparaty do znieczulenia,
· sprzęt monitorujący,
· urządzenia teletransmisyjne,
· aparaty RTG z ramieniem C
· zestawy endoskopowe.
Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.
Fot. i inf.: MOK, UM Brzesko, WOŚP