środa, 12 lipca 2023 08:46

Zobacz zespoły z całego świata! To jedna z największych imprez folklorystycznych w regionie

Autor Mirosław Haładyj
Zobacz zespoły z całego świata! To jedna z największych imprez folklorystycznych w regionie

Zespoły z całego świata - m.in. z Meksyku, Kenii, Kolumbii, Korei, Włoch czy Hiszpanii już w najbliższą niedzielę 16 lipca odwiedzą Miechów, który po raz kolejny jest współorganizatorem jednej z największych i najbardziej różnorodnych imprez folklorystycznych w regionie – Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

W ramach festiwalu na deskach miechowskiego amfiteatru wystąpią zagraniczne grupy, które zaprezentują swoje rodzime tańce, pieśni i obrzędy. Na scenie zobaczyć będzie można również Zespół Pieśni i Tańca “Miechowiacy” oraz krakowską „Iglikę”. Ponadto zaplanowano barwny korowód ulicami miasta, liczne atrakcje dla najmłodszych, a także smaczne jedzenie.

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem to festiwal o charakterze międzykulturowym zakładający twórczą promocję dziedzictwa kulturowego regionu oraz prezentacje wartości kultur etnicznych z innych krajów. Spotkania z najlepszymi Zespołami z całego świata mają być platformą wymiany doświadczeń w budowaniu jakości i sieci kontaktów między grupami uczestniczącymi w kolejnych edycjach imprezy. Posiadają weryfikacje Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF.

Tegorocznymi gospodarzami wydarzenia są: Myślenice, Kraków, Miechów. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na plakacie. Organizatoprzy sedecznie zapraszają.

Plakat wydarzenia/Fot.: UG Miechów
Plakat wydarzenia/Fot.: UG Miechów

Fot. i inf.: UG Miechów
Fot. gł.: UG Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka