czwartek, 18 stycznia 2024 14:44

Zwłoki w pogorzelisku. Tragiczny pożar w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Zwłoki w pogorzelisku. Tragiczny pożar w Krakowie

Tragicznego odkrycia dokonali krakowscy strażacy, którzy gasili pożar altany letniskowej w Krakowie. W pogorzelisku znaleźli zwęglone zwłoki. Według wstępnych ustaleń należały do mężczyzny w kryzysie bezdomności.

Pożar na krakowskim Dąbiu zauważono o godz. 9.18 rano, w środę, 17 stycznia. Strażacy z JRG 7 w Krakowie poinformowali, że otrzymali zgłoszenie, że na działkach przy ul. Sierpowej, gdzie znajdują się ogródki działkowe "widać było duży dym". Gdy dotarli na miejsce okazało się, że w ogniu stała altana. Oprócz nich na miejsce przyjechała JRG-4 oraz jednostka ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

Dnia 17 stycznia w godzinach porannych, zastęp 301-21 udał się na ogródki działkowe przy ulicy sierpowej gdzie według...

Opublikowany przez Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr1 Kraków Środa, 17 stycznia 2024

Strażacy ugasili ogień, ale podczas przekopywania pogorzeliska odkryli zwęglone zwłoki. Dalsze czynności przejęła Policja. - Strażacy znaleźli na miejscu zwłoki mężczyzny. Miejsce zostało zabezpieczone. Zebrane i zabezpieczone zostały ślady. Ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej. Powiadomiony został prokurator - mówi Piotr Szpiech, rzecznik prasowy krakowskiej policji.

Na czwartek, 18 stycznia zaplanowane zostały oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa. - Na obecną chwilę nie są znane przyczyny pożaru - dodaje Piotr Szpiech.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że znalezione ciało należało do mężczyzny. - Mamy przypuszczenia co do tożsamości ofiary, ale musimy to potwierdzić. Ze względu na stan zwłok będą to musiały potwierdzić badania. Jak doszło do pożaru? - te szczegóły będą dopiero ustalane w czasie prowadzonego postępowania - informuje rzecznik KMP w Krakowie. - Wszystko wskazuje na to, że była to osoba w kryzysie bezdomności - dodaje.

fot. Fb. Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 1 Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka