poniedziałek, 26 lutego 2024 06:54

13-latek z Krakowa asystentem wojewody małopolskiego

Autor Mirosław Haładyj
13-latek z Krakowa asystentem wojewody małopolskiego

Choć Igor ma tylko 13 lat, a na co dzień chodzi do jednej z krakowskich szkół podstawowych, wcielił się w rolę asystenta wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara.

13-letni Igor za pośrednictwem swojego taty, włączył się w 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wylicytował dzień w roli asystenta wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara.

–Jeszcze nie do końca wie, kim będzie, gdy dorośnie. Może prawnikiem, a może architektem. Jedno jest pewne. Jest otwarty na świat i ludzi. Chłonny wiedzy i zafascynowany tym, co nowe. Zainteresowany sprawami ważnymi i gotowy do dyskusji o nich. A nade wszystko – ma dobre serca i chce pomagać

–przekazuje Małopolski Urząd Wojewódzki.

W czwartek (22 lutego) chłopiec towarzyszył wojewodzie w jego codziennych obowiązkach. Uczestniczył w spotkaniach w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, rozmawiał z przedstawicielami Policji z Komendy Wojewódzkiej oraz wziął udział w Radzie Programowej TVP3 Kraków. Mógł także przekonać się, na czym polega wygłoszenie oświadczenia prasowego oraz jak przebiega telewizyjny wywiad. W rolę redaktora wcielił się w tym przypadku wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.

- Czuję się świetnie. Dopiero co się zapoznaję z zadaniami asystenta i mam nadzieję, że będę dobrze pełnił tę funkcję - mówił Igor.

- Dziękuję Igorowi za wspólnie spędzony dzień. I dziękuję jego rodzinie za wspaniałe włączenie się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspaniale było razem grać, bo wspaniale jest wspólnie czynić dobro i działać dla ważnych celów, a taki niewątpliwie jest wpisany w każdą edycję WOŚP – podsumowuje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Inf.: MUW

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka