niedziela, 23 lutego 2020 17:04

18-latka będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji w Rotterdamie

Autor Mirosław Haładyj
18-latka będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji w Rotterdamie

Zwyciężczyni „Szansy na sukces” Alicja Szemplińska będzie reprezentantką Polski na Eurowizji w Rotterdamie! Podczas 65. edycji konkursu zaprezentuje utwór zatytułowany „Empire”.

Na scenie finałowego odcinka „Szansy na sukces. Eurowizja 2020” stanęło trzech wykonawców: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska oraz Albert Černý z zespołu Lake Malawi. W jury, podobnie jak w półfinałach, zasiedli Cleo, Michał Szpak i Gromee, którzy reprezentowali Polskę na Eurowizji kolejno w 2014, 2016 i 2018 roku. Tym razem uczestnicy zaśpiewali dwie piosenki: wybrany przez siebie eurowizyjny hit oraz oryginalny utwór, który chcieliby zaśpiewać na konkursie.

W finale decyzja o tym, kto zwycięży nie należała jedynie do jurorów, ale także do telewidzów, którzy w trakcie programu mogli głosować na swojego ulubieńca. Wybór jury był zgodny z głosowaniem widzów, dzięki czemu trzecie miejsce otrzymała Kasia Dereń, drugą pozycję zajął Albert Cerny, natomiast najwięcej punktów otrzymała Alicja Szemplińska. Zaprezentowana przez nią piosenka „Empire” nie była wcześniej znana i podczas niedzielnego popołudnia miała swoją premierę. Wśród kompozytorów utworu znajdują się Patryk Kumór i Dominic Buczkowski.

– Jestem niesamowicie wdzięczna za wszystkie głosy i zaufanie mi. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by nie zawieść Was na konkursie Eurowizji!

– powiedziała po ogłoszeniu wyników Alicja Szemplińska.

Kim jest Alicja Szemplińska?

Alicja Szemplińska urodziła się 29 kwietnia 2002 roku w Ciechanowie. Jako mała dziewczynka śpiewała w chórze kościelnym i brała udział w zajęciach wokalnych w lokalnym domu kultury. W 2016 roku zwyciężyła w pierwszej edycji programu TVP2 "Hit, Hit, Hurra!", a w nagrodę pojechała do USA, by wziąć udział w lekcjach śpiewu u trenera wokalnego Michaela Jacksona, Setha Riggsa. Jesienią 2019 roku, występując w drużynie Tomsona i Barona, wygrała 10. Edycję programu "The Voice of Poland.

Fot. i inf.: Instagram, Wikipedia

Kultura - najnowsze informacje