czwartek, 17 czerwca 2021 07:08

2 niezbędne dodatki do drzwi

Autor Artykuł sponsorowany
2 niezbędne dodatki do drzwi

Drzwi to jedne z najważniejszych i najczęściej używanych elementów wyposażenia wnętrz. W zależności od rodzaju pomieszczenia, miejsca w którym się znajdują, dostosowane do nich będą klamki oraz szyldy drzwiowe. Inny rodzaj wybierzemy do tych, które chronić mają wejście do domu, narażonych często na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zupełnie odmienne wybierzemy do łazienki, garażu, pomieszczenia gospodarczego. A kompletnie różne znajdą swoje miejsce w części reprezentatywnej domu, czyli na przykład salonu lub kuchni.

Klamki do drzwi

Ogromny wpływ na funkcjonalność i komfort w użytkowaniu drzwi mają odpowiednio dobrane do nich klamki. Już sam materiał skrzydła - drewno, szkło czy PCV wpłynąć mogą na rodzaj dobieranych do nich akcesoriów. I tak klamki do drzwi wejściowych, będą zupełnie inne niż do wewnętrznych. Do tych pierwszych musimy wybrać takie produkty, które będą odporne zarówno na mróz, wilgoć czy mocne nasłonecznienie. Warto więc zainwestować w produkty trwałe, renomowanych producentów. Oprócz swojej funkcjonalności powinny zawierać także walory estetyczne. Bez nich ogólny wizerunek budynku może stracić na swojej atrakcyjności. Domy nowoczesne, minimalistyczne będą komponować się dokładnie z takimi akcesoriami. Tradycyjne klamki do drzwi zewnętrznych pasować będą do budynków nieco bardziej tradycyjnych w swojej formie. Szeroki wybór oferty pozwala na wybór również i produktów nieco bardziej ekskluzywnych, są nimi na przykład klamki, które dają możliwość montażu pod żaluzjami.

Wybór klamek do drzwi wewnętrznych zależeć będzie od rodzaju pomieszczenia. I tak, te które zdecydujemy się wybrać do łazienki, WC, pomieszczeń gospodarczych, kuchni powinny być ergonomiczne w użyciu. Często będziemy korzystać z nich mając mokre dłonie lub niosąc coś ze sobą (pranie, zakupy itp.). Warto pomyśleć o możliwości zamknięcia ich od wewnątrz. W przypadku drzwi do salonu, pokoju klamki będą spełniać zwykle funkcję estetyczną. Dlatego dobrze jest aby były one zgodne ze stylem panującym w całym wnętrzu. Można również podkreślić ich niebanalną funkcję dekoracyjną i zdecydować się na kolor. Czarny mat, to chyba teraz jeden z najpopularniejszych wyborów do wnętrz industrialnych i minimalistycznych.

Szyld

Szyldy do drzwi to jeden z najistotniejszych elementów wchodzących w skład drzwi zewnętrznych. Antywłamaniowe szyldy, dopasowane indywidualnie do rodzaju skrzydeł drzwiowych oraz materiału, z którego są wykonane, stanowić będą dla nas podstawę bezpieczeństwa. Szyldy do drzwi aluminiowych, czy wąskich będą zupełnie inne niż te do tradycyjnych rozwiązań. Wybierając odpowiedni produkt powinniśmy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność oraz estetykę i dopasowanie do klamki i samych skrzydeł drzwiowych.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje