niedziela, 21 czerwca 2020 09:11

Już 27 sióstr józefitek z Tuchowa zarażonych koronawirusem

Autor Mirosław Haładyj
Już 27 sióstr józefitek z Tuchowa zarażonych koronawirusem

Chorych jest również 10 pensjonariuszy Domu Pogodnej Jesieni.

Zakażenie potwierdzono u 27 józefitek z Tuchowa. W krakowskim szpitalu aktualnie przebywa 18 sióstr z tego zgromadzenia oraz ośmiu zakażonych pensjonariuszy z Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

– Zachorowały siostry, które mieszkają w domu zakonnym w Tuchowie a także, które opiekowały się naszymi podopiecznymi. Chore są również siostry – wolontariuszki, które przyjechały nam pomagać”

– mówi cytowana przez portal eKAI siostra Antonia Piekarz, przełożona prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa Prowincji Tarnowskiej.

W Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie przebywa 37 starszych osób, które potrzebują całodobowej opieki. Na chwilę obecną zajmują się nimi: sześć sióstr józefitek z kilku domów zakonnych w Polsce, trzech braci kapucynów z Prowincji Krakowskiej, ratownik medyczny, pielęgniarka i pięciu pracowników Domu Pogodnej Jesieni.

Siostry proszą o modlitwę, ale można im również pomóc dokonując wpłaty dowolnej kwoty na konto Fundacji Dzieło Miłosierdzia św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, która działa przy DPJ Tuchów z dopiskiem: „Darowizna – epidemia”: 13 2030 0045 1110 0000 0258 0750. Przez tpay – klikając na link:

https://dpjtuchow.pl/darowizny/

CZYTAJ TAKŻE:

Pomoc dla Tuchowa. Wolontariusze wspierają placówkę w opiece nad seniorami
W Domu Pomocy Społecznej Pogodnej Jasieni pracuje nowa ekipa, która opiekuje się podopiecznymi placówki. Zastąpiła siostry zakonne i pracowników świeckich, u których stwoerdzono koronawirusa lub sa na kwarantannie. Wszyscy to wolontariusze. Wolontariusze, którzy przejęli opiekę nad chorymi, to 5 …
Koronawirus w Tuchowie. Zakażonych 12 kolejnych osób w DPS. Zmarła jedna osoba [Aktualizacja]
Pogarsza się sytuacja w ognisku koronawirusa w Tuchowie. Dziś potwierdzono tam 13 nowych przypadków koronawirusa. Większość to pensjonariusze i pracownicy DPS, w którym w sumie zakażonych jest 35 osób (pensjonariusze i personel). Do 90 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w uchowie, gdzie zakaże…
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: eKAI
Fot.: Dom Pogodnej Jesieni w Tuchowie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa

Tarnów - najnowsze informacje