czwartek, 16 listopada 2023 11:03

28 stycznia WOŚP zagra z Politechniką Krakowską

Autor Patryk Trzaska
28 stycznia WOŚP zagra z Politechniką Krakowską

Sztab 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie stacjonował na  Politechnice Krakowskiej. 28 stycznia  WOŚP w Polsce i wielu  krajach świata zagra  pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych.” Na  Politechnice Krakowskiej będzie stacjonował jeden z mających najdłuższe  tradycje w Polsce (ponad 20-letnie) sztabów WOŚP, a równocześnie  jeden z największych sztabów Krakowie.

Sztab WOŚP Kraków  zarejestrowany w tym roku pod numerem 3335 co roku gromadzi  kilkuset wolontariuszy. W ubiegłym roku było ich aż 800! Już można do niego rejestrować przez stronę WOŚP i trzeba  się z tym śpieszyć, bo liczba chętnych do pracy w nim co roku przekracza  liczbę miejsc. Politechnika Krakowska szykuje się też do wystawienia na  licytacje na rzecz WOŚP bardzo oryginalnych  aukcji, które dostarczą zwycięzcom niezapomnianych doświadczeń i emocji.

Uczelnia ogłosiła oficjalnie, że w tym roku zagra z WOŚP, w swoich mediach społecznościowych: "Sztab WOŚP Kraków zawita na naszą uczelnię w czasie 32. Finału!  Bądźcie gotowi na niezapomnianą dawkę pozytywnej energii, dobrej zabawy i  oczywiście - wsparcia dla szczytnego celu! Razem możemy zdziałać naprawdę dużo!" – poinformowano.

O nowym domu dla wolontariuszy poinformował także oficjalnie Sztab WOŚP Kraków na swoim profilu: "Politechnika Krakowska  zaprosiła nas do współpracy podczas organizowania 32. Finału Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkaliśmy się z gorącym przyjęciem, masą  uśmiechów i wielkim zaangażowaniem pracowników  Politechniki Krakowskiej z Panem Rektorem prof. Andrzejem Szaratą na  czele. Już czujemy się tam jak w domu!" – napisano.

Na czele Sztabu WOŚP Kraków,  który będzie stacjonował na kampusie PK ul. Warszawskiej 24 w centrum Krakowa, stoi od lat Leszek Olejarczyk. Wspomina, że już od drugiej  połowy lat 90. wraz z rodzicami brał udział  w kwestowaniu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej, a potem wspólnie  zdecydowali o założeniu sztabu.  – Od 2001 roku staliśmy się więc  współorganizatorami WOŚP. Ucząc się wszystkiego od zera staraliśmy się z  pomocą przyjaciół i znajomych obsługiwać wolontariuszy  najlepiej jak to możliwe. Zrzeszaliśmy szkoły i placówki oświatowe, organizowaliśmy koncerty i aukcje charytatywne, licytowaliśmy przeróżne przedmioty i przeżycia. Przez cały czas rosła liczba osób zaangażowanych w pracę w sztabie oraz liczba przyjmowanych  i rozliczanych wolontariuszy. Po niemal 23 latach działalności staliśmy  się jednym z najstarszych i największych sztabów w całej Fundacji, a osiągane przez nas wyniki już dawno przerosły nawet nasze oczekiwania.  Podczas ostatniego Finału WOŚP obsłużyliśmy  800 Wolontariuszy i 150 firmowych skarbon stacjonarnych, którzy zebrali  dla Orkiestry niebagatelną kwotę 1 231 008 zł! – mówi Leszek Olejarczyk.

Sztab WOŚP na Politechnice Krakowskiej będzie się mieścił w Galerii GIL na  głównym kampusie uczelni przy ul. Warszawskiej 24. Tu, przez najbliższe  tygodnie, będą się odbywać  przygotowania do wielkiego finału akcji (m.in. szkolenia dla  wolontariuszy), a w niedzielę 28 stycznia 2024 r. to tu będzie biło serce sztabu WOŚP, z którym zagra Politechnika. – Bardzo się cieszymy, że będziemy gościć na Politechnice wspaniałych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To piękna akcja, mądrze zorganizowana i łącząca kolejne pokolenia we wspólnym pomaganiu i  to z tak spektakularnymi sukcesami – mówi rektor PK prof. Andrzej Szarata. - Chyba każdy w Polsce sam kiedyś skorzystał lub zna kogoś kto ze sprzętu medycznego,  zakupionego przy pomocy WOŚP, korzystał. Finał WOŚP to od wielu lat  święto empatii i życzliwości. Na Politechnice Krakowskiej  dobrze rozumiemy fenomen pomagania, które zarówno pomagającym, jak i  obdarowywanym przynosi radość. Od wielu lat nasi studenci i pracownicy  angażują się w liczne akcje charytatywne, w tym w naszą własną”  Mikołajki – Studenci Dzieciom”.  Teraz cała Politechnika  zagra z WOŚP. - dodaje.

Ze  strony uczelni współpracę z WOŚP koordynują dr hab. inż. Wojciech  Drozd, prof. PK i dr inż. Jarosław Malara  z Wydziału Inżynierii  Lądowej.

inf./fot. Politechnika Krakowska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka