czwartek, 26 stycznia 2023 13:39

5 milionów złotych dotacji dla Sułkowic. Wiemy co za nie powstanie!

Autor Marzena Gitler
5 milionów złotych dotacji dla Sułkowic. Wiemy co za nie powstanie!

Artur Grabczyk, Burmistrz Gminy Sułkowice odebrał symboliczny czek na kwotę 5 milionów złotych. Wiemy na co zostaną przeznaczone te pieniądze.

Sułkowice są jedną z 12 gmin, która otrzymały dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na inwestycje wodno-ściekowe. 19 stycznia br. w Krakowie Artur Grabczyk, Burmistrz Gminy Sułkowice podpisał mowę o dofinansowaniu oraz odebrał symboliczny czek na kwotę 5 milionów złotych na budowę II etapu kanalizacji sanitarnej w Krzywaczce oraz rozbudowę sieci wodociągowej w tym sołectwie.

Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 6,5 mln zł. Gmina, mimo, że pozyskała maksymalną kwotę dofinansowania, pozostałe środki będzie musiała zabezpieczyć w swoim budżecie. Zakres inwestycji zakłada wybudowanie ponad 5 km sieci kanalizacyjnej oraz 400 m sieci wodociągowej na terenie Krzywaczki. Inwestycja realizowana będzie w latach 2023-2024.

- Chcemy jak najszybciej rozpocząć realizację II etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Krzywaczce. Dzięki temu, że na I etap pozyskaliśmy finansowanie zewnętrzne i realizowany jest on bardzo sprawnie, planujemy na wiosnę podpisać umowę na budowę II etapu kanalizacji - podkreśla burmistrz Artur Grabczyk.

Dla Krzywaczki budowa kanalizacji i wodociągu to inwestycja priorytetowa. Po jej zrealizowaniu samorząd Sułkowic będzie mógł zacząć planować inwestycje drogowe w tym sołectwie.

fot. UMWM

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka