poniedziałek, 15 listopada 2021 07:59

5 zalet stosowania płynu do płukania jamy ustnej dla dzieci

Autor Artykuł sponsorowany
5 zalet stosowania płynu do płukania jamy ustnej dla dzieci

Dzieci nie zawsze dokładnie szczotkują zęby, nawet jeśli pilnujesz, by robiły to regularnie i skrupulatnie. Niewłaściwa technika szczotkowania, zbyt mocny lub zbyt lekki mogą spowodować, że na szkliwie zębów pozostanie płytka nazębna. Błędy te pomaga naprawić płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci. Jakie korzyści płyną z regularnego płukania ust już od najmłodszych lat? I jak wybrać ten najlepszy?

Płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci – jakie są jego zalety?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do płukania jamy ustnej, ale większość z nich nie jest dostosowana do potrzeb dzieci. Wysokie skoncentrowanie składników aktywnych może podrażniać wrażliwe dziąsła dziecka, a nawet uszkadzać zęby.

Aby zapewnić swojej pociesze pełną ochronę, wybierz opracowany przez specjalistów stomatologii dziecięcej płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci.

Regularne stosowanie tego specyfiku przynosi wiele wymiernych korzyści:

  1. Płyn do płukania ust dla dzieci pomaga usuwać płytkę bakteryjną w miejscach, do których dotarcie włosiem szczoteczki jest utrudnione. Dotyczy to szczególnie zębów trzonowych, które próchnica atakuje jako pierwsze.
  2. Regularne płukanie ust płynem do higieny jamy ustnej dla dzieci zapewni Twojej pociesze ochronę antybakteryjną.
  3. Odpowiednia dawka fluoru w płynie do ust dla dzieci wzmacnia szkliwo zębów, przyspiesza jego mineralizację i chroni zęby przed rozwojem próchnicy.
  4. Płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci spowalniają tempo odkładania się płytki bakteryjnej, co przyczynia się także do odświeżenia oddechu dziecka na wiele godzin.
  5. Uzupełnienie codziennej pielęgnacji płynem do płukania zapewnia odpowiedni poziom higieny Twojemu dziecku w trakcie leczenia ortodontycznego. W tym okresie jeszcze bardziej musisz dbać o prawidłową higienę jamy ustnej.

Przede wszystkim jednak jest to bardzo dobry sposób na wyrobienie właściwych nawyków higienicznych u Twojego dziecka. Płukanie ust jest proste i niezbyt czasochłonne, a jeśli wybierzesz odpowiedni preparat, może być również bardzo przyjemne.

Jakie składniki powinien zawierać płyn do płukania ust dla dzieci?

Zanim wybierzesz odpowiedni specyfik, upewnij się, że jego skład i działanie odpowiadają zapewnieniom producenta. Jak to zrobić? Po prostu przeczytać etykietę z listą zawartych w produkcie substancji.

Co powinno, a co nie powinno znaleźć się w płynie do płukania ust dla dzieci? Substancją, która nie może pojawić się w tym produkcie, jest alkohol etylowy. Ma on co prawda właściwości odkażające, ale może wysuszać i podrażniać śluzówkę jamy ustnej, a także zwiększać jej podatność na pękanie i krwawienie.

Unikaj płynów do higieny jamy ustnej dla dzieci, które:

  • zawierają mocne substancje odświeżające, takich jak mentol – mogą one być zbyt agresywne w smaku i zniechęcić dziecko do płukania ust;
  • zawierają substancje słodzące inne niż ksylitol, sorbitol i maltitol.

Najlepiej, jeśli wybrany specyfik bazuje na naturalnych, łagodnych wyciągach roślinnych. Upewnij się jednak, czy dziecko nie ma uczulenia na konkretną roślinę.

Dla zdrowia i przyjemności. Płyn do płukania ust może być smaczny!

płyn do płukania jamy ustnej oraz szczoteczki do zębów

Codzienny rytuał higieniczny możesz rozszerzyć już u 6-letniego dziecka – z pewnością posmakuje mu przyjemny truskawkowy smak płynu do higieny jamy ustnej GUM® JUNIOR Monsters.

Seria artykułów do higieny jamy ustnej GUM® JUNIOR Monsters została stworzona z myślą o potrzebach najmłodszych. W tym płynie do płukania zębów dla dzieci nie znajdziesz alkoholu ani innych szkodliwych substancji. Zamiast tego znajdują się w nim składniki, które korzystnie wpływają na zdrowie zębów mlecznych i stałych. Za działanie specyfiku odpowiadają między innymi zapobiegający gromadzeniu się płytki nazębnej chlorek cetylopirydyny, naturalny wyciąg z kwiatów rumianku oraz fluor w ilości dopasowanej do wieku dziecka (0,05%).

Ważne jest, aby zacząć stosować płyn możliwie najwcześniej. Dla Twojego dziecka będzie to dodatkowa ochrona zębów stałych. Zdrowie jamy ustnej to najlepszy start w dorosłe życie!

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje