piątek, 15 stycznia 2021 14:28

6 ćwiczeń na płaski brzuch i smukłą talię

Autor Artykuł sponsorowany
6 ćwiczeń na płaski brzuch i smukłą talię

Zredukowanie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha jest jednym z najtrudniejszych zadań podczas odchudzania. Pierwsze efekty ćwiczeń oraz diety możemy dostrzec w postaci wyszczuplenia kończyn dolnych i górnych, podczas gdy brzuch dalej pozostaje wystający, a jego obwód może się wcale nie zmieniać. Tłuszcz zmagazynowany w obrębie brzucha jest pozornie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla organizmu, który w ten sposób ubezpiecza się na wypadek głodówki. To właśnie dlatego, tak ciężko uporać się z nieestetycznymi fałdkami i oponką.

Aby zredukować nadmiar tłuszczu z brzucha oraz wysmuklić i wzmocnić jego mięśnie, niezbędne jest wykonywanie właściwych ćwiczeń, które pobudzą do pracy odpowiednie partie mięśniowe. I niestety, nie wystarczy jedynie wykonywanie klasycznych brzuszków, trening musi być urozmaicony w taki sposób aby angażował jak najwięcej mięśni. Podczas wykonywania ćwiczeń na brzuch, warto zadbać o prawidłową technikę i oddech. Uwagę należy skupić na dokładnym, precyzyjnym robieniu powtórzeń oraz równomiernym wdechu i wydechu. Nie ważna jest ilość i szybkość, a jakość treningu.

Jakie ćwiczenia najszybciej pomogą w uzyskaniu płaskiego brzucha?

Zobacz koniecznie: Ćwiczenia na płaski brzuch dla każdego

  • Plank - potocznie zwany "deską". Jest to bardzo niedoceniane ćwiczenie, które doskonale modeluje brzuch. Na pierwszy rzut oka wydaje się się banalne, ale już po kilku sekundach, można poczuć intensywną pracę mięśni brzucha, ramion, pośladów i pleców. Aby poprawnie wykonać plank, należy przyjąć pozycję pompki i oprzeć ciało na ugiętych przedramionach. Ćwiczenie należy wykonywać w kilku seriach, początkowo po 20 sekund. Z czasem warto zwiększać liczę powtórzeń i wydłużać czas.
  • Skłony z dotknięciem łydki - to nieco zmodyfikowana wersja brzuszków. Wykonując skłony, należy położyć się na macie i ugiąć lekko nogi w kolanach. Odcinek krzyżowo-lędźwiowy musi czas ściśle przylegać do podłoża. Następnie odrywamy łopatki od maty, przyciągamy delikatnie klatkę piersiową do kolan i staramy się naprzemiennie dotknąć łydki otwartą dłonią. Takie ćwiczenie należy wykonywać przez 40 - 60 sekund.
  • Brzuszki z opuszczaniem nogi - W tym ćwiczeniu należy skoordynować pracę nóg i brzucha. W pozycji leżącej, na plecach, dłonie zaplatamy za głową, unosimy nogi i uginamy w kolanach pod kątem 90 stopni. Odrywamy barki od maty, a następnie wykonujemy skłon klatki piersiowej do kolan, opuszczając jedną nogę w dół. Wracamy do pozycji wyjściowej i znów wykonujemy następne powtórzenie. Cały czas należy pamiętać, aby opuszczana noga nie dotykała podłoża, a ramiona były otwarte na szerokość klatki piersiowej.
  • Nożyce - To jedno z najtrudniejszych ćwiczeń, ponieważ wymaga wytrenowanych mięśni brzucha i wytrzymałości. Początkowo może sprawiać problem, ale z czasem przynosi naprawdę spektakularne efekty. Polega głownie na naprzemiennym unoszeniu nóg w pozycji leżącej na plecach. Można również podeprzeć ciało na łokciach, takie ułożenie ułatwi wykonywanie ćwiczenia początkującym.
  • Podpór bokiem - To ćwiczenie świetnie modeluje "boczki" i talię. Wykonując je należy położyć się na jednym boku, skrzyżować stopy i łokieć ułożyć pod barkiem. Następnie unieść ciało precyzyjnym ruchem i powoli opuszczać. Najlepiej wykonać 15 - 20 powtórzeń, w 3 - 4 seriach.
  • Unoszenie bioder - Ćwiczenie poprawia wygląd brzucha, ud i pośladków. Pozycją wyjściową ćwiczenia jest ułożenie ciała z nogami ugiętymi w kolanach. Stopy cały czas oparte są na podłodze a ramiona nie odrywają się od maty. Następnie należy unieść biodra w górę i dokładnym, precyzyjnym ruchem opuścić. Ćwiczenie najlepiej wykonać po 15 - 20 powtórzeń w 3 - 4 seriach.

Regularne wykonywanie ćwiczeń jest kluczem do osiągnięcia płaskiego brzucha i zredukowania tkanki tłuszczowej. Należy także pamiętać o właściwej diecie z odpowiednią ilością kalorii, w przeciwnym razie trening może nie przynieść oczekiwanych efektów!

Pomoc w opracowaniu tekstu: DIETETYK - Blog o odchudzaniu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka