poniedziałek, 30 lipca 2018 07:16

6-letnia Oliwia znów walczy z białaczką. Możemy jej pomóc

Autor Marzena Gitler
6-letnia Oliwia znów walczy z białaczką. Możemy jej pomóc

6 letnia Oliwia po raz kolejny walczy z białaczką - nowotworem szpiku kostnego. Jej  życie jest zagrożone, a koszty leczenia przekraczają możliwości rodziny. Razem możemy jej pomóc. Możemy włączyć się w walkę o jej życie i zdrowie.

Białaczka, to nowotwór, który atakuje krew, a bez krwi nie ma życia. Ten nowotwór jest bardzo niebezpieczny, ale można go pokonać. W takiej sytuacji jest 6-letnia Oliwia, której rodzina apeluje o naszą pomoc.

W zeszły weekend dowiedziałem się że córeczka mojego brata miała nawrót poważnej choroby jaką jest białaczka limfoblastyczna - napisali na stronie zbiórki. - Oliwia jest moją chrześnicą i bardzo mi zależy na jej powrocie do zdrowia i pomocy w leczeniu. Niestety koszty leczenia przerastają zarówno mnie, jak i rodziców małej Oliwki. Dlatego założyłem zrzutkę w nadziei o skromną pomoc ze strony życzliwych osób i znajomych.

Oliwia zachorowała pierwszy raz w maju 2015, przeszła 2.5-roczne leczenie, które zakończyło się sukcesem. Niestety, po 10 miesiącach "normalności” podczas badań okazało się, że białaczka nawróciła się ze zdwojoną siłą. We krwi znaleziono komórki białaczkowe. Oliwia czeka teraz na badanie szpiku kostnego.

Oliwia miała 3 latka kiedy zachorowała po raz pierwszy - dodają bliscy dziewczynki. - Teraz ma 6. Tak jak wiele innych dzieci, które przechodzą podobną sytuację, spędzi dzieciństwo w szpitalu. Nie wiemy jak przez to przejdziemy i najważniejsze, czy Oliwia da sobie radę, ale wiemy że jest silna i nie damy się pomimo że, jesteśmy teraz załamani.
Bardzo proszę o wsparcie, modlitwę i pomoc w ratowaniu Oliwki, za co z góry serdecznie dziękuję - napisał w imieniu wujków i dziadków Oliwii Wojciech Sajdyk.

Pomóc Oliwii można wpłacając pieniądze przez zrzutka.pl:

Redakcja

Polska

Polska - najnowsze informacje