poniedziałek, 16 maja 2022 10:04

Adam Jarubas zaprasza na spotkanie "Świętujemy 18 lat Polski w UE"

Autor Artykuł sponsorowany
Adam Jarubas zaprasza na spotkanie "Świętujemy 18 lat Polski w UE"

W tym roku, jako Polska przekraczamy symboliczny próg w naszej relacji z Unią Europejską. Osiemnaście lat temu zostaliśmy włączeni w struktury tej wspólnoty, ciesząc się z licznych przywilejów i dodatkowych  możliwości rozwoju i współpracy. Wspólnie ze środowiskami młodzieży, szkołami i samorządami lokalnymi zainicjowałem projekt „18-tka Polski w UE”.

Chcemy świętować i rozszerzać naszą współpracę, zachęcając młodych ludzi  do bliższego poznania Unii Europejskiej jako organizacji, która zapewnia stabilność, bezpieczeństwo i wspiera rozwój państwa członkowskich. Wiemy, że pokłady energii, ciekawości i potrzeby działania, które  drzemią w młodzieży, mogą sprawić, że ta relacja będzie rozwijała się jeszcze bardziej dynamicznie.

W ramach projektu 28 maja o godz.10.00 odbędzie się spotkanie w Kielcach na Karczówce (pl. Karczówka Klasztor 1, 25-755 Kielce), podczas którego będziemy rozmawiać o szansach i wyzwaniach związanych z  funkcjonowaniem UE.

Gość specjalny: Maciej Zakrocki oraz Joanna Warecha.

Program spotkania:

Czy jakiekolwiek zmiany we współczesnym świecie są możliwe bez udziału  osób młodych? My wiemy, że NIE! W tym roku świętujemy 18 lat członkostwa  w Unii Europejskiej i jesteśmy przekonani, że siłą napędową różnych  projektów, również na arenie międzynarodowej, jest młodzież. Wychodząc naprzeciw Waszej aktywności i chęci do działania, serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się 28 maja na  Karczówce.

Podczas eventu spotkacie się z Maciejem Zakrockim, znanym  dziennikarzem, reżyserem i scenarzystą, który zna Europę jak mało kto. Przez wiele lat relacjonował pracę struktur europejskich jako  korespondent TVP i chętnie odpowie na pytania o naszą europejską dojrzałość. Następnie będziecie mieć mogli poznać Joannę Warechę, dziennikarkę, aktywistkę, dokumentalistkę i reżyserkę filmów  dokumentalnych, która poprowadzi specjalną edycję naszej Warsztatowni. Przed Wami olbrzymia dawka energii, inspiracji i zabawy - zachęcamy do  zapisów! Liczba miejsc ograniczona!

l. zapisy na warsztaty: https://app.evenea.pl/event/860621-14/?fbclid=IwAR2HO74Z4e5cu94p_RLXzIuv8kKRsVeZ9EV8DvhCs8pybGxkw64p5_DM3dQ

  • Godz.10.00
    Rozmowa z Maciejem Zakrockim - spotkanie otwarte dla wszystkich.
    Świętowanie jubileuszu 18 lat obecności Polski w UE do dobry moment,  żeby postawić sobie pytania o naszą europejską „dojrzałość” - na ile  potrafimy wykorzystywać szanse związane z integracją i wspólnie stawiać  czoło problemom. Naszemu gościowi, który przeprowadził setki wywiadów z  najważniejszymi politykami europejskimi zadamy pytania o to jak ocenia  obecną kondycję UE, pozycję Polski, a także o kulisy najważniejszych  momentów, które zdecydowały o obecnym kształcie Europy.
  • Godz. 13.00
    Warsztat "Młodzi! Potrzebujemy Was jak tlenu" - Joanna Warecha  (obowiązują zapisy).
    W trakcie trwania warsztatu młodzi ludzie dowiedzą się czym jest mocna strona, ale też... jak ograniczenia przekuć w sukces. W każdym człowieku drzemie talent, umiejętność, które mogą zmienić życie każdego z nas, ale ważne jest to, że mogą zmienić nie tylko najbliższe otoczenie, ale całe  regiony. Jak osiągnąć wymarzony cel? Jak zmienić świat na lepszy,  sprawiedliwszy i bezpieczniejszy? Czy bez młodego pokolenia jest/będzie to możliwe? W czasie warsztatu nie zabraknie dobrej zabawy, ciekawych ćwiczeń, wiedzy i energii, której wszyscy potrzebujemy.

Serdecznie zapraszamy
Adam Jarubas

***

Adam Jarubas od 2019 roku jest europosłem z listy Koalicji Europejskiej. Zagłosowało na niego blisko 139 tys. mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

W Europarlamencie jest członkiem Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci). Pracuje w Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności oraz m.in w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.

Jest wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 2006- 2018 był marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Ubiegał się też o urząd prezydenta RP w wyborach w 2015 roku.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje